Dom pachnący lasem

Zapach lasu w Twoim domu

Dom pachnący lasem

Mieszkam w małej wsi nieopodal lasu, dlatego każdą wolną chwilę spędzam spacerując pośród drzew. Spacery po lesie to świetny sposób na relaks i wyciszenie. Wypoczynek wśród drzew przywraca spokój i koi nerwy. Zapewnia chwilę wytchnienia od zgiełku i stresu codziennego życia.

Uwielbiam ten kojący zapach igliwia, balsamiczną woń żywicy i leśnej ściółki, dlatego prawdziwym lasem pachnie także mój dom. Dzięki naturalnym olejkom eterycznym cudowny aromat sosny, cedru, świerku i jodły roztacza się w sypialniach i łazience. Lasem pachną moje kosmetyki, ręczniki oraz pościel.

Dom pachnący lasem

Zapach żywicy oraz igliwia korzystnie wpływa na układ nerwowy i odpornościowy. Obniża poziom hormonu stresu i poprawia nastrój. Leśne aromaty ułatwiają zasypianie i przynoszą ukojenie po ciężkim dniu. Pomagają odzyskać równowagę emocjonalną oraz siły witalne.

olejki eteryczne

Olejki eteryczne kupisz w drogerii Talia24.pl:
http://www.talia24.pl/olejki-eteryczne.html

Olejek cedrowy dezynfekuje powietrze, poprawia samopoczucie i niweluje stres. Wpływa także korzystnie na stan skóry i włosów.

Olejek sosnowy działa antyseptycznie. Jest wykorzystywany wspomagająco w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy.

Olejek jodłowy odświeża i oczyszcza powietrze. Inhalacje z zastosowaniem olejku jodłowego to skuteczny, domowy sposób na katar i zatkany nos.

Olejek jałowcowy wzmacnia i dodaje energii. Masaże oraz kąpiele z zastosowaniem olejku z jałowca działają antycellulitowo i przeciwreumatycznie.

Olejek świerkowy stosuje się przy nieżytach górnych dróg oddechowych i przeziębieniach. Olejek skutecznie łagodzi katar i kaszel. Chroni przed rozprzestrzenianiem się drogą powietrzną wirusów i bakterii.

olejek jodłowy

Aromaterapia w sypialni

Olejkiem eterycznym możesz skropić pościel oraz dywany. Warto także na stoliku nocnym obok łóżka postawić skropioną olejkami ceramiczną podstawkę (podstawkę pod doniczki).

olejki eteryczne

Aromaterapia w łazience

Kilka kropli olejku eterycznego możesz dodać np. do olejku do ciała, maseczki z glinki, kremu, balsamu czy soli do kąpieli. Warto również skropić olejkiem eterycznym ręczniki oraz dywaniki kąpielowe.

Olejki eteryczne - zapach lasu

Aromaterapeutyczna sól do kąpieli

Garść soli morskiej mieszamy z 5 kroplami olejku cedrowego, 5 kroplami olejku sosnowego oraz 5 kroplami olejku jałowcowego. Mieszankę wsypujemy do wanny z ciepłą wodą. Zażywamy kąpieli przez 10-15 minut.

Aromaterapeutyczna sól do kąpieli

Aromaterapeutyczny olejek do masażu

100 ml olejku bazowego (np. olejek migdałowy, makadamia, winogronowy) mieszamy z 10 kroplami olejku jałowcowego, 10 kroplami olejku cedrowego oraz 10 kroplami olejku jodłowego. Olejek do masażu przechowuj w szklanej buteleczce. Stosuj codziennie po kąpieli, na rozgrzaną skórę.

aromaterapeutyczny olejek do masażu

olejek aromaterapeutyczny do masażu

Aromaterapeutyczne kosmetyki

Jeśli nie mamy czasu bądź chęci na samodzielne wzbogacanie kosmetyków olejkami eterycznymi możemy wypróbować gotowe preparaty aromaterapeutyczne. Wszystkim amatorom leśnych zapachów polecam żel do kąpieli, mydełko oraz olejek do masażu z serii Detox. Kosmetyki te wzbogacone są minerałami z Morza Martwego oraz olejkiem z jałowca.

kosmetyki z olejkami eterycznymi

Mydło glicerynowe z minerałami Morza Martwego – Detox  Olejek do ciała z minerałami Morza Martwego – Detox  Żel pod prysznic z minerałami Morza Martwego – Detox

Kosmetyki z serii Detox kupisz w drogerii Talia24.pl.

Mieszanka do kominka aromaterapeutycznego

Miseczkę kominka do aromaterapii napełniamy wodą i dodajemy 6 kropli olejku sosnowego, 6 kropli olejku jodłowego oraz 6 kropli olejku jałowcowego. W dolny otwór kominka wkładamy zapaloną świeczkę typu tea-light. W trakcie działania kominka uzupełniamy poziom odparowującej wody.

Jak działa aromaterapia na nasze samopoczucie?

Olejki eteryczne są substancjami, które z łatwością przechodzą w postać pary i gazu, dzięki czemu w szybki sposób uwalniają się do powietrza. Molekuły olejków eterycznych przedostają się wraz z powietrzem do płuc, gdzie wnikają do krwiobiegu oddziałując na nasz układ nerwowy oraz zmysły.

Olejki eteryczne cechuje duży poziom skomplikowania pod względem chemicznym. W ich składzie możemy wyróżnić szereg substancji aktywnych, które na zasadzie wzajemnej synergii oddziałują na nasz stan fizyczny oraz emocjonalny.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: , ,

2 komentarze

Dodaj komentarz