Córeczka tatusia – Gwyneth Paltrow

Córeczka tatusia

Córeczka tatusia – Gwyneth Paltrow

Przepisy Gwyneth Paltrow na radosne wspólne posiłki i umacnianie więzi rodzinnych

Piękna – ze względu na wielkoformatowe, kolorowe zdjęcia – książka, pełna przepisów kulinarnych, anegdot i wspomnień sławnej aktorki. Gwyneth proponuje w niej dania na każdą okazję, od zup po desery, które często przygotowuje ze swoimi dziećmi. Książka powstała, by uczcić pamięć jej zmarłego ojca, reżysera i scenarzysty, który zaszczepił Gwyneth troskę o zdrowie, zasady kuchni makrobiotycznej, a jednocześnie wpoił jej, że w kuchni, jak w życiu, należy być elastycznym. Wyborna, prosta a czasem wyrafinowana kuchnia i wzruszająca opowieść o więzi rodzinnej tworzonej wokół stołu.

Znana aktorka i reżyserka, laureatka Oscara gotuje… bo pasją do kulinariów zaraził ją ojciec i po to, by „zejść na ziemię”. Gotowanie, jak twierdzi, to sposób wyrażania miłości i świetna zabawa. Doradza jak zachęcić dzieci do wspólnego kucharzenia, wspomina dzieciństwo, opowiada o łączeniu zdrowej diety z przysmakami i podaje aż 150 wzmagających apetyt przepisów! Są wśród nich te zapamiętane z dzieciństwa, przygotowywane z ojcem, przysmaki ze studenckich wypraw do Hiszpanii i wiele, wiele innych z czasem wzbogaconych własnymi pomysłami. Zupa z podpiekanych pomidorów, sałatka kalifornijska z sosem anchois, paella czy brownie z kawałkami czekolady – brzmi pysznie!


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz