Błoto z Morza Martwego

Błoto z Morza Martwego

Błoto z Morza Martwego

Błoto z Morza Martwego – naturalny sposób na zdrowie i urodę

Słowo „błoto” nie musi wszystkim kojarzyć się najlepiej. Zazwyczaj skojarzenia związane z błotem oscylują w okolicy określeń „brud”, „wilgoć”, „deszcz”. Jednak błoto z Morza Martwego nie ma nic wspólnego z błotem jakie każdy z nas zna z jesiennych, deszczowych dni. Błoto z Morza Martwego jest po dziś dzień pozyskiwane ręcznie z dna morza na pograniczu Izraela i Jordanii. Dzięki tradycyjnej metodzie wydobycia, pozyskiwany jest jedynie najcenniejszy, naturalny szlam, bez zbędnych dodatków w postaci kamieni czy piasku. Tak samo wydobywane błoto stosowali już starożytni, którzy odkryli niezwykłe właściwości błota, które spoczywa na dnie Morza Martwego.

Błoto z Morza Martwego

Szlam wydobywany z dna Morza Martwego zawiera w sobie całe mnóstwo cennych minerałów i mikroelementów które występują zarówno w wodzie jak i w jej bezpośrednim otoczeniu. W skład błota wchodzą również substancje organiczne powstałe w wyniku procesów zachodzących w wodzie i przy samym brzegu.

Błoto z Morza Martwego

Błoto z Morza Martwego w pielęgnacji ciała

Właściwości jakie posiada błoto z Morza Martwego są bardzo szerokie. Przede wszystkim jest to produkt głęboko oczyszczający. Stosowanie błota pozwala na perfekcyjne oczyszczenie skóry, usunięcie zaskórników, wszelkich niedoskonałości. Błoto pozwala znormalizować wydzielanie się sebum, oczyszcza cerę z martwego naskórka, ściąga i oczyszcza pory. Jest to idealny produkt dla osób cierpiących z powodu trądziku, mających skórę atopową, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Błoto z Morza Martwego stymuluje skórę, niwelując zmarszczki, podrażnienia. Regularne stosowanie błota przywraca skórze zdrowy koloryt i młody wygląd. Maski z błota z Morza Martwego polecają często lekarze pacjentom cierpiących na różnego rodzaju schorzenia dermatologiczne, najczęściej na podłożu bakteryjnym i grzybiczym.

Błoto z Morza Martwego

Błoto z Morza Martwego www.talia24.pl

Walka ze zbędnymi kilogramami z użyciem błota z Morza Martwego

Aplikowanie błota w okolicach, w których występuje nadmiar tłuszczu, pozwala uzyskać piękną i smukłą sylwetkę. Błoto pobudza skórę i naczynia krwionośne, co sprzyja kuracjom odchudzającym.

Zalecane jest stosowanie błota i masażu modelującego sylwetkę jednocześnie. Przy stosowaniu okładów błotnych i masażu regularnie, kilka razy w tygodniu, już po pierwszym miesiącu można zaobserwować widoczne rezultaty.

Błoto z Morza Martwego niezbędne w domowej apteczce

Mimo, że błoto z Morza Martwego kojarzyć się może głównie z gabinetami kosmetycznymi, jest ono również polecane jako naturalny lek. Specjaliści dowiedli że szlam z dna Morza Martwego ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Szczególnie polecane jest u osób cierpiących na wrzody żołądka. Okłady z błota na brzuchu pomagają zahamować procesy zapalne i w rezultacie wrócić do formy w szybkim czasie. Błoto z Morza Martwego może być stosowane jako uzupełnienie kuracji farmakologicznej po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Błoto z Morza Martwego koi i uspokaja

Błoto działa doskonale nie tylko na ciało ale i na duszę. Podczas zabiegów z zastosowaniem błota, mięśnie się rozluźniają, tętno staje się równe i miarowe, obniża się ciśnienie krwi, a umysł wprowadza się w błogi stan relaksu. Ciepłe okłady, maski z błota stymulują krążenie w skórze, pozwalając całemu ciału odzyskać naturalną harmonię i równowagę. Maski i okłady z  błota można stosować zarówno w salonach kosmetycznych jak i w zaciszu własnego domu. Błoto mokre i suszone dostępne jest w wielu sklepach oferujących kosmetyki naturalne. Podczas aplikacji warto zapalić świece, włączyć ulubioną muzykę, aby pogłębić uczucie relaksu i odprężenia.

Alicja Olewnik


TAGI: ,

3 komentarze

Dodaj komentarz