Biżuteria ślubna

Metamorfozy wnętrz

Biżuteria ślubna

Ślub jest ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Jest to czas wyczekiwania i przygotowań. Chcemy wyglądać wyjątkowo, odznaczać się oryginalną kombinacją sukni i biżuterii, co nie oznacza, iż musimy za to słono płacić.

Internet zaroił się od produktów oferowanych przez niezależnych artystów. Ich wyroby to prawdziwe dzieła sztuki. Wykorzystując przeróżnej maści minerały tworzą zaczarowany świat. Tak, zaczarowany. Najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym przez niezależnych wytwórców są austriackie kryształy Swarovski’ego. Jednak sam kamień i magia marki nie są jeszcze przepisem na piękną biżuterię ślubną. To dusza artysty zamknięta w gotowym produkcie oraz niepowtarzalna kompozycja nadaje mu unikalny wygląd. Przykładem może być połączenie wspomnianych kryształów oraz szklanych pereł, które wraz ze srebrnymi dodatkami tworzą subtelną harmonię.

 

Również Królewskie brylanty poprzez swoją kolorystykę doskonale nadają się na tak ważną uroczystość jaką jest ślub. Zwykle łączy się je z rubinami lub szmaragdami.

Przy wyborze biżuterii ślubnej należy kierować się bardzo prostą zasadą – zakładamy taką biżuterię, aby ukryła niedoskonałości a wydobyła piękno.

Gdy mamy krótką szyję – wybieramy delikatny, luźniejszy naszyjnik (kryształki, perełki, koraliki). Pamiętajmy, że im krótszy naszyjnik tym bardziej skróci nam szyję. Kolczyki wybieramy długie, zwisające – optycznie poprawią proporcje sylwetki. Przy krótkiej szyi unikamy kolczyków typu „koła”.

Panie, które posiadają „łabędzią” szyję mogą pozwolić sobie na krótsze naszyjniki. Odpowiednie kolczyki to takie, które kończą się tuż za żuchwą – wizualnie skrócą trochę zbyt długą szyję.

Kolejną bardzo ważną zasadą przy doborze odpowiedniej biżuterii jest zachowanie umiaru.

 

Jeśli twoja suknia jest bogato ozdobiona, zrezygnujmy ze zbyt wyrazistych dodatków, natomiast gdy suknia jest skromna możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa.

W większości przypadków każda z nas ma wyobrażenie o tym jak mają wyglądać kolczyki, naszyjnik, spinki do włosów i inne dodatki. Jest to świetna okazja, aby przedstawić swój projekt osobie zajmującej się wyrobem biżuterii, która wyceni produkt. Po uzgodnieniu szczegółów czekamy na efekty jego pracy. Oczywiście nie jest to wyrób finalny i zawsze można dokonać korekty wedle naszego uznania.

Biżuteria to nie tylko piękny dodatek do stroju, ale przede wszystkim wyraz naszego stylu, poczucia smaku i estetyki – nie zapominajmy o tym.

Zdjęcie pochodzi z serwisu: cudmania.blox.pl

Anna Gdowicz


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz