Bezoperacyjna korekta kształtu nosa

Bezoperacyjna korekta kształtu nosa

Bezoperacyjna korekta kształtu nosa

Operacje plastyczne nosa są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów. Jednak nie wszystkie osoby, które mają defekt nosa decydują się na zabieg z zakresu chirurgii plastycznej.

Dla osób, które boją się poddaniu operacji, doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego do korekty kształtu nosa. Dzięki gęstym odmianom preparatów do wypełniania zmarszczek można tymczasowo poprawić wygląd nosa.

Długoletnia praktyka lekarzy pokazuje, że u niektórych pacjentek można dokonać korekty wyglądu nosa nawet na 3 lata. Należy jednak pamiętać, że użycie wypełniacza poprawia nos na zasadzie „optycznego” oszukiwania tzn. iniekcja kwasu hialuronowego nie niweluje krzywych kości, a jedynie poprzez plastyczną zdolność do formowania zmienia wygląd nosa.

Już w trakcie zabiegu pacjent ma wpływ na swój wygląd, efekty iniekcji obserwuje w lustrze i zgłasza uwagi. Po kwadransie pacjent wychodzi z gabinetu z ładnym, proporcjonalnym nosem.

Nie grożą mu komplikacje związane z operacją chirurgiczną i już tego samego dnia może iść do pracy. Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty kształtu nosa wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego.

Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Od wielu lat wykorzystuje się go w medycynie estetycznej do wypełniania fałdów nosowo-wargowych, skroni, uwypuklenia policzków.

Po wstrzyknięciu kwasu o konsystencji zbliżonej do galaretki lekarz modeluje substancję, ugniatając ją tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający, a sam preparat ma w składzie lidokainę, która uśmierza ból. Jedynie pierwsze wkłucie igły może być nieprzyjemne.

Jakie defekty wyglądu nosa można poprawić ?

Zabieg nadaje nosowi ładne proporcje. Pozwala go wymodelować i np. zwęzić, jeśli jest zbyt szeroki. W ten sposób można też zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować „siodełko”, a ponadto czubek nosa delikatnie unieść – z wiekiem często opada i sprawia, że twarz ma poważny wygląd. Jednak umiejętna iniekcja wypełniacza, może także wizualnie poprawić:

  • skrzywienie nosa po złamaniu,
  • za mały nos,
  • nie proporcjonalnie duży czubek nosa,
  • brak wykształconego „mostka” pomiędzy trzonem, a czubkiem nosa,
  • za bardzo uniesiony nos.

Istotne jest, by zabieg ten wykonywał doświadczony lekarz. Modelowanie nosa wypełniaczem wymaga nie tylko wprawnej ręki. Aby uzyskać zamierzony efekt, trzeba wiedzieć, gdzie i w jakiej ilości podać preparat, ale też mieć wyczulony zmysł estetyczny.

Ładny nos to taki, który będzie odpowiadał proporcjom twarzy, harmonijnie zagra z naszymi rysami oraz mimiką.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nie różnią się od tych, które dotyczą stosowania kwasu w innych miejscach ciała. Standardowo nie wykonuje się go podczas ciąży, karmienia, a także wtedy, gdy skóra w tym miejscu zmaga się z infekcją.

Należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny, trzeba też unikać alkoholu. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu w ok. 80 proc. Przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia i „układa”.

Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultację i razem z lekarzem medycyny estetycznej ocenia efekt. To jest moment na ewentualne korekty, które są wliczone w cenę zabiegu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu nie ma śladów, następnego dnia nos może być nieco powiększony, ale na tyle subtelnie, że większość osób tego nie zauważy. Rzadko pojawiające się maleńkie krwiaki mogą wystąpić u osób wrażliwych na iniekcję. Wchłoną się mniej więcej po tygodniu.


Wiktor Wezgraj

Autor: Wiktor Wezgraj

Specjalista medycyny estetycznej. Skończył Akademię Medyczną w Lublinie w 2002 r. oraz podyplomowe studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 r. uzyskując dyplom specjalisty medycyny estetycznej. Posiada liczne kursy i szkolenia ukończone w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej w całej Polsce. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i sympozjach poświęconych najnowszym odkryciom medycyny estetycznej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

logo_juvemedGabinet medycyny estetycznej Juvemed
tel. 602496665
20-468 Lublin ul. Kruczkowskiego 14
email: mail: wwezgraj@gmail.com
www.juvemed.pl

TAGI: ,

Dodaj komentarz