Amy Winehouse: miłość, lęk i bezsilność, czyli historia bez happy endu

Amy Winehouse: miłość, lęk i bezsilność, czyli historia bez happy endu

Amy Winehouse: miłość, lęk i bezsilność, czyli historia bez happy endu

Amy Winehouse znali wszyscy. Była niekwestionowaną gwiazdą muzyki. Książka Ratując Amy, historia bez happy endu Daphne Barak to opowieść o życiu jednej z najbardziej utalentowanych wokalistek, która walczyła z nałogiem. Publikacja ta, wydana nakładem Wydawnictwa G+J Książki, trafiła właśnie na półki księgarń.

Książka Ratując Amy, historia bez happy endu napisana została na podstawie wielu rozmów, które przeprowadziła autorka z rodziną Amy Winehouse, a także z samą Amy. Daphne Barak spędziła z nimi wiele czasu w Londynie, na Wyspie Saint Lucia i w Szwajcarii, będąc świadkiem ich codziennego życia. Autorka opisuje w książce burzliwe życie artystki. Jej destrukcyjny pociąg do narkotyków i alkoholu, skomplikowany związek z mężem Blakiem Fielderem-Civilem oraz relacje z ojcem Mitchem i matką Janis. Książka podzielona została na rozdziały zatytułowane tak samo, jak najbardziej znane piosenki Amy Winehouse.

Artystka wydała dwa albumy: Frank w 2003 roku oraz Back to Black w 2006 r. Ten ostatni przyniósł jej największy rozgłos i sławę. Od tego czasu nie znikała z serwisów informacyjnych, a o jej muzyce, nałogach i relacjach rodzinnych rozpisywały się gazety na całym świecie. Jednak jej osobiste sprawy przyćmiewały niezwykły talent muzyczny. Dlaczego wpadła w nałóg? Czy rozwód rodziców mógł mieć na to wpływ? Dlaczego obrała taką, a nie inną drogę? Jak znajomi i poszczególni członkowie rodziny podchodzili do jej problemów oraz jak próbowali ją ratować?

Książka ta z pewnością nie miała być biografią, tylko raczej próbą zgłębienia zjawiska, jakim jest uzależnienie. Moim celem było, aby poprzez słowa i doświadczenia osób z najbliższego otoczenia Amy Winehouse pokazać miłość, lęk i bezsilność, a więc emocje, jakich doświadcza większość rodzin, gdy najbliższa im osoba stopniowo traci nad sobą kontrolę – pisze Daphne Barak w przedmowie.

Amy Winehouse była idolką wielu młodych osób, dlatego historia jej życia powinna stać się dla nich przestrogą.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz