Zdrowa, młodo wyglądająca skóra, niezależnie od wieku

Zdrowa, młodo wyglądającej skóra, niezależnie od wieku

Zdrowa, młodo wyglądająca skóra, niezależnie od wieku

Klucz do zdrowej cery, pełnej blasku to systematyczność w stosowaniu zabiegów pielęgnacyjnych. Nie myśl, że uda Ci się doprowadzić skórę do rewelacyjnego wyglądu w jeden dzień. Długofalowe efekty osiągniesz przy systematycznej pielęgnacji i konsekwentnym przestrzeganiu kilku zasad.

Ochrona przed promieniowaniem słonecznym

Bezwzględnie używaj tylko kremów z filtrem (minimum SPF 15), niezależnie od pogody i pory roku. Słońce jest głównym sprawcą przedwczesnego starzenia się skóry.

Zabiegi pielęgnacyjne raz w tygodniu

Jeśli chcesz by cera nabrała świeżego i zdrowego wyglądu stosuj naturalne kosmetyki na bazie wyciągów ziołowych z dodatkiem naturalnych olejów roślinnych i olejków eterycznych.

Możesz stworzyć peeling sprawdzonym, domowym sposobem. Wymieszaj sodę oczyszczona z wodą w stosunku 3:1, tak by powstała gęsta pasta. Mieszankę nałóż na twarz z pominięciem okolic oczu i ust. Wmasowuj kolistym ruchami i następnie spłucz obficie wodą.

Preparat złuszczy martwy naskórek, przyspieszy regenerację skóry i zwiększy intensywność działania maseczki pielęgnacyjnej i kremu, umożliwiając lepszą absorpcję składników odżywczych z kosmetyków. Po zastosowaniu peelingu nałóż maseczkę dobraną odpowiednio do rodzaju cery lub zastosuj intensywnie działający preparat w ampułkach.

ampułki ujędrniające

Dieta

Odpowiedni sposób odżywiania może zdziałać cuda. Wygląd skóry poprawi dieta bogata w witaminy, proteiny i błonnik. Zdrowa dieta to przede wszystkim urozmaicona dieta. Pamiętaj o spożywaniu świeżych warzyw i owoców, będących źródłem witamin i błonnika, jajek i ryb, które dostarczają organizmowi protein, niezbędnych w odżywieniu i regeneracji skóry.

Aktywny wypoczynek

Jak najwięcej wypoczywaj na świeżym powietrzu. Żaden krem ani zabieg kosmetyczny nie pomoże jeśli organizm nie będzie odpowiednio wypoczęty i dotleniony.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz