Zakładamy trawnik z rolki

Zakładamy trawnik z rolki

W końcu pojawił się nasz, długo wyczekiwany trawnik z rolki. Darń została rozłożona wkrótce po jej przywiezieniu. Przed rozłożeniem trawy z rolki gleba została dokładnie przekopana. Położono siatkę przeciw kretom. Podłoże starannie wyrównano i zwałowano, tak by nie znajdowały się w nim żadne zagłębienia. Zamontowano także eko-bordery, które wyznaczyły brzegi przyszłego trawnika. Te praktyczne i ekonomiczne obrzeża ogrodowe pozwalają na wytyczanie fantazyjnych kształtów ścieżek i trawników. Są proste w montażu i nie wymagają wykonywania pod nie wykopów. Cechują się dużą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne.

Przygotowano także automatyczny system nawadniania, który będzie podlewał trawę oraz rabaty co drugi dzień wczesnym rankiem, czyli o optymalnej porze dnia, gdy woda w najmniejszym stopniu jest odparowywana przez glebę. System zraszaczy zadba o odpowiednie nawodnienie trawnika, natomiast linie kroplujące podleją rabaty kwiatowe. Całość sterowana jest za pomocą sterownika, na którym programuje się porę dnia oraz częstotliwość podlewania.

To bardzo praktyczny system, który pozwoli mi zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Pielęgnacja trawnika z rolki

Po kilku dniach od ułożenia darni należy ją wywałkować lekkim wałem, by trawnik lepiej się ukorzenił. Pierwsze koszenie oraz nawożenie trzeba przeprowadzić po ok. 2-3 tygodniach.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz