Zagadki medycyny

serii Focus Medycyna ukazały się książki Mózg, umysł, świadomość oraz Nowe terapie. Przyszłość medycyny.

Zagadki medycyny

Magazyn Focus co miesiąc odkrywa przed czytelnikami kolejne zagadki współczesnej nauki. Wydawnictwo G+J Książki rozpoczęło wydawanie najlepszych artykułów z tego czasopisma, pogrupowanych w serie wydawnicze. W listopadzie w serii Focus Medycyna ukazały się książki Mózg, umysł, świadomość oraz Nowe terapie. Przyszłość medycyny.

Wierni fani magazynu Focus w swoich kolekcjach mają całe roczniki tego miesięcznika, inni często wyrywają z przeczytanego egzemplarza najciekawsze artykuły, aby je zachować. Za sprawą wydawnictwa G+J Książki wybory najciekawszych artykułów z danej tematyki dostępne są już także w wersji książkowej.

Książka Mózg, umysł, świadomość to fascynująca podróż po ludzkim umyśle, podczas której czytelnik odwiedzi najbardziej tajemnicze obszary mózgu. Poszczególne rozdziały dotyczą takich zagadnień jak zawiadywanie urządzeniami mechanicznymi za pomocą myśli, natura snu czy wpływ substancji chemicznych na samopoczucie i emocje człowieka.

Druga z prezentowanych książek, Nowe terapie. Przyszłość medycyny, opisuje metody diagnozowania i leczenia, które wydawać nam się mogą fantastyką naukową, jednak już za chwilę trafią do codziennego użycia. Czytelnik dowie się, co łączy siarkowodór z nieśmiertelnością, kiedy wprowadzone zostaną konsultacje lekarskie przez Internet oraz czym jest wirtopsja.

Wysoką jakość tekstów prezentowanych w książkach gwarantują dziennikarze magazynu Focus. Autorem znacznej części artykułów jest Jan Stradowski – szef działu „nauka” w tymże piśmie, dziennikarz naukowy, z wykształcenia lekarz medycyny, popularyzator nauki.

***
Focus Medycyna – seria związana z miesięcznikiem popularnonaukowym Focus, wydawanym od września 1995 r. przez G+J Polska.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz