Wypadanie włosów w okresie połogu

Wypadanie włosów w okresie połogu

Wypadanie włosów w okresie połogu

Po porodzie w okresie od 3 miesięcy do pół roku może nasilić się wypadanie włosów. Problem ten związany jest ze spadkiem estrogenów i przeważnie nie wymaga leczenia, gdyż samoistnie przechodzi w momencie osiągnięcia przez organizm równowagi hormonalnej sprzed ciąży. Jest to naturalny proces fizjologiczny i nie jest żadną anomalią. W okresie połogu włosy są bardziej podatne na łamanie, wypadanie i przetłuszczanie. Nasilenie objawów powodują niedobory witamin, minerałów i składników odżywczych.

Jeśli wypadanie włosów się nasila i nie ustępuje warto zasięgnąć porady dermatologa. Lekarz może np. przepisać specjalny płyn do wcierania w skórę głowy, który wspomaga ukrwienie skóry, redukuje wydzielanie łoju i pobudza porost włosów. Płyn ten jest na bazie alkoholu, wyciągów ziołowych i hormonów. Paromiesięczna kuracja przynosi pożądane efekty.

Włosy w okresie poporodowym wymagają szczególnej troski. Warto powstrzymać się ze stosowaniem chemicznych zabiegów takich jak trwała ondulacja, czy farbowanie do czasu gdy włosy wrócą do formy.

Stan włosów poprawi stosowanie płukanek ziołowych i zażywanie suplementów witaminowych ze skrzypem. Warto również przyjrzeć się bliżej diecie, być może w pożywieniu jest zbyt mało białka lub cynku.

Jeśli twoje włosy są w złej kondycji i nadmiernie wypadają wypróbuj kurację olejkiem wzmacniającym cebulki włosowe domowej roboty.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz