Światowa gwiazda i muzyczny fenomen – Raphael Saadiq na jedynym koncercie w Polsce!

Światowa gwiazda i muzyczny fenomen – Raphael Saadiq na jedynym koncercie w Polsce!

Światowa gwiazda i muzyczny fenomen – Raphael Saadiq na jedynym koncercie w Polsce!

Koncert legendarnego producenta, wokalisty i instrumentalisty odbędzie się 28 lutego 2012 r. w Sali Kongresowej

Już 28 lutego w warszawskiej Sali Kongresowej na jedynym koncercie w Polsce zagra jedna z największych gwiazd muzyki soul, funk i r&b, legendarny kompozytor, wokalista i producent muzyczny – Raphael Saadiq.

Artysta słynie w szczególności z żywiołowych i niezapomnianych występów na żywo. Jego koncerty to eksplozja pozytywnych emocji oraz wielki muzyczny hołd dla klasyków muzyki soul, funk i hip-hop. W trakcie swojej wieloletniej kariery produkował nagrania i występował m.in. z takimi wykonawcami jak: Prince, Whitney Houston, Joss Stone, Mary J Blige, The Roots, Erykah Badu, Jill Scott, Macy Gray, Angie Stone, Snoop Dogg, Lionel Richie, Marcus Miller, Stevie Wonder.

Warszawski koncert będzie drugim występem artysty w kraju. W lipcu 2011 Raphael Saadiq był jedną z głównych gwiazd Pozytywne Wibracje Festival w Białymstoku. Jego muzyka, nawiązująca do klasyków soul i wprowadzająca elementy funku, jazzu i hip-hopu, oczarowała fanów muzyki zgromadzonych na wypełnionym po brzegi dziedzińcu przed Pałacem Branickich. Szalejąca publiczność wspaniale się bawiła i nie chciała wypuścić artysty ze sceny.

Międzynarodowa kariera Raphaela Saadiqa rozpoczęła się od występów w legendarnej grupie Tony! Toni! Toné!, której artysta był członkiem. Dodatkowo gościnnie udzielał się razem z Q-Tipem, Ali Shaheedem Muhammadem i Jay Deem w gwiazdorskim kolektywie The Ummah. W 1999 roku po rozpadzie Tony! Toni! Toné! artysta razem ze wspomnianym Ali Shaheedem Muhammadem oraz z Dawn Robinson (En Vogue) założył kolejną grupę Lucy Pearl która zdołała jednak wydać tylko jeden album.

Raphael Saadiq

Pierwszy, wydany w 2002 roku, solowy album artysty „Instant Vintage” okazał się ogromnym sukcesem i został doceniony przez branżę 5 nominacjami do nagród Grammy. Pokrzepiony sukcesem Saadiq założył własną wytwórnię płytową, w której wydał swoje dwa kolejne albumy „All The Hits AT The House of Blues” (2003) oraz „Ray Ray” (2004).

Międzynarodową sławę Saadiqowi jako soliście przyniósł album „The Way I See It” (2008) z udziałem m.in. Stevie’go Wondera, Joss Stone i Jay-Z. Płyta otrzymała kolejne w karierze artysty nominacje do nagrody Grammy i została ogłoszona najlepszym albumem roku w głosowaniu na iTunes. Artysta wyruszył na światowe tournée promujące wydawnictwo grając m.in. na wielu liczących się festiwalach muzycznych. W latach 2007-2009 artysta zdobył kolejne nominacje do nagród Grammy osiągając ich łącznie dwanaście.

Ostatni album studyjny muzyka zatytułowany „Stone Rollin” ukazał się w marcu 2011 roku i osiągnął ogromny sukces komercyjny i medialny wśród dziennikarzy muzycznych. Jak przyznaje artysta, płyta jest ukłonem w kierunku Chucka Berry’iego, Stevie’ego Wondera i Sly Stone’a, czyli wczesnego rocka, funka i bluesa, które Saadiq miesza ze współczesnymi brzmieniami. W tym roku artysta ponownie został nominowany do nagrody Grammy za utwór „Good Man”.

Początek koncertu w Sali Kongresowej o godz. 19, wejście od g. 18.
Bilety w cenie od 90 zł do 250 zł (VIP) brutto (w tym 8% VAT) dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej (punkty sprzedaży i systemy internetowe): www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, a także w kasie biletowej Sali Kongresowej (www.kongresowa.pl, tel. 22 656 72 99), kasie Eventim (dawniej Kasa ZASP, tel. 22 353 93 93), salonach Empik, w sieci sklepów Media Markt i Saturn.
Organizatorem koncertu jest Agencja STX JAMBOREE.

Partnerzy: szkoła językowa Speak Up School, francuskie salony fryzjerskie Franck Provost
Więcej informacji: www.stx-jamboree.com.
Znajdź nas na Facebooku!


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz