Walentynkowe serduszka w rustykalnym stylu

Wprowadź do wystroju wnętrza odrobinę walentynkowego uroku z rustykalną, wiejską nutą. Możesz z łatwością stworzyć niepowtarzalne serduszka – zawieszki, które mogą być ozdobą ściany, elementem wystroju kuchni, sypialni czy pokoju dziennego lub upominkiem dla najbliższych. Mogą również stanowić uroczy dodatek do kartki walentynkowej lub pomysł na wspólną, twórczą zabawę z dzieckiem.

Serca w rustykalnym stylu nawiązują do natury i prostoty, wprowadzają do wnętrza ciepły, sielankowy nastrój. Są bardzo łatwe w wykonaniu. Na pewno się udadzą. Będą świetnie pasowały do romantycznego, pełnego przepychu wnętrza jak i nowoczesnego pomieszczenia, gdyż styl rustykalny stanowi wspaniałe uzupełnienie również minimalistycznego zdobnictwa.
Ponadczasowe połączenie koloru niebieskiego i bieli kojarzy się z czystością i niewinnością. Dodatki do wnętrza w tej kolorystyce dodadzą pomieszczeniu wrażenia świeżości i uporządkowania.
Co będzie nam potrzebne
- Sól
- Mąka
- Niebieska farba akrylowa
- Biała farba akrylowa
- Bezbarwny lakier akrylowy błyszczący
- Płaski pędzelek
- Mała gąbka
- Niebieska włóczka, rafia naturalna lub wstążeczka
Krok 1
Przygotuj masę solną według przepisu na masę solną.
Przepis na masę solną
Krok 2
Połóż ciasto na folii aluminiowej i rozwałkuj na grubość ok. 0,5 cm. Za pomocą foremki do ciastek wytnij serca.
Możesz ozdobić brzegi serduszek wgłębieniami wykonanymi za pomocą nożyka.
W górnej części każdej ozdoby zrób dziurkę np. za pomocą patyczka lub drugiej strony pędzelka.
Nie ściągaj serduszek z folii, gdyż ciasto jest jeszcze bardzo miękkie i może się zdeformować. Możesz wsadzić serduszka razem z folią do piekarnika rozgrzanego do temp. Max, 100 stopni. Podczas suszenia masy, często sprawdzaj czy serduszka się nie przypalają.
Możesz również suszyć masę solna na świeżym powietrzu, najlepiej w pobliżu kaloryfera, od czasu do czasu przewracając serduszka. Potrwa to jednak kilka dni.

Krok 3
Malujemy serduszka niebieską farbą. Nie rozrabiamy farby z wodą. Używamy płaskiego, suchego pędzla. Wystarczy jedna warstwa farby.
Gdy niebieska emalia wyschnie, brzegi ozdób delikatnie podmalowujemy (technika tapowania) białą farbą, za pomocą gąbeczki. Środek serduszek możemy dodatkowo urozmaicić zdobieniami (kropeczki, paseczki, kwiatuszki) wykonanymi wykałaczką i odrobiną białej farby akrylowej

Krok 4
Gdy farba wyschnie, całość zabezpieczamy warstwą lakieru akrylowego. Wystarczy przywiązać włóczkę i zawieszka jest gotowa.

Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz