VOLUMETRIA – modelowanie konturów twarzy

VOLUMETRIA – modelowanie konturów twarzy

VOLUMETRIA – modelowanie konturów twarzy

Volumetria twarzy to najnowsza metoda na przywrócenie twarzy wyglądu z lat młodzieńczych bez użycia skalpela i innych inwazyjnych metod chirurgii plastycznej.

Jak działa volumetria?

Volumetria opiera się na skorygowaniu objętości tkanek miękkich twarzy, przez co uzyskuje się efekt młodszego wyglądu. Jednocześnie volumetria poprawia zarys twarzy i udoskonala jej owal.

Jest to zabieg, który odbudowuje objętość w tych obszarach twarzy, gdzie zmniejszyła się na przykład ilość tkanki tłuszczowej.

Wskazania do zabiegu volumetrii

Wraz z procesem starzenia się następuje stopniowy zanik tkanek podskórnych: twarz traci swoją objętość, zapadają się skronie i policzki (traci się zaokrąglone rysy twarzy), a skóra i tkanki zaczynają obwisać pod działaniem grawitacji.

Metoda ta ma zastosowanie zarówno u młodszych jak i u starszych osób, nawet ze znaczną utrata objętości tkanek i wiotkością skóry.

Pulsacyjny masażer twarzy

Jak wygląda zabieg volumetrii?

Volumetria to bezbolesny zabieg przeprowadzany przez lekarza medycyny w znieczuleniu miejscowym. Najpierw lekarz ustala zakres korekcji, wstrzykuje za pomocą igły lub kaniulą (co daje bezpieczeństwo i nie uszkadza tkanek) kwas hialuronowy, a potem odpowiednio go rozprowadza w czasie zabiegu (podczas zabiegu występuje niezbyt dokuczliwe uczucie „rozpierania” w warstwie podskórnej).

Powstały w ten sposób implant jest elastyczny, miękki o jednorodnej konsystencji z otaczającą tkanką identyczną z tkanką pacjenta – w praktyce jest niewyczuwalny oraz niewidoczny. Czas takiego zabiegu to zaledwie 30 minut.

Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu! Dodatkowo, implant zapewnia odpowiednie nawilżenie tkanek, przez co skóra wygląda młodo i naturalnie.

Postępowanie po zabiegu volumetrii:

Po zabiegu nie wolno przebywać na intensywnym słońcu (również solarium) oraz wykonywać intensywnego treningu fizycznego. Poza tym  pacjent może wrócić do normalnego życia. Wchłaniający się implant zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

Efekty po zabiegu volumetrii:

 • uniesienie kości policzkowych (środkowe piętro twarzy), co daje spektakularny efekt odmłodzenia, wymodelowana tkanka nadaje policzkom pełny, młody kształt
 • podniesienie „opadających” fałdów skóry tworzących głębokie bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. „chomiki „ (lifting wolumetryczny)
 • uwypuklenie „płaskich” policzków
 • poprawę owalu twarzy
 • niwelowanie doliny łez
 • modelowanie policzków
 • wyszczuplenie twarzy
 • modelowanie podbródka
 • ubytki objętości skroni

Powtarzanie zabiegów

Efekt volumetrii jest natychmiastowy i może utrzymać się od 9 do 18 miesięcy, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta i użytych preparatów.

Przeciwwskazania do zabiegu volumetrii:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
 • cukrzyca
 • stany zapalne skóry takie jak trądzik, opryszczka

Efekty uboczne

W czasie zabiegu Pacjent może odczuwać „rozpieranie” w tkance podskórnej, dlatego przed zabiegiem można zdecydować się na znieczulenie miejscowe. Po zabiegu, przez kilka dni, modelowana okolica może delikatnie boleć, a także może pojawić się zaczerwienienie i obrzęk.


Wiktor Wezgraj

Autor: Wiktor Wezgraj

Specjalista medycyny estetycznej. Skończył Akademię Medyczną w Lublinie w 2002 r. oraz podyplomowe studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 r. uzyskując dyplom specjalisty medycyny estetycznej. Posiada liczne kursy i szkolenia ukończone w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej w całej Polsce. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i sympozjach poświęconych najnowszym odkryciom medycyny estetycznej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

logo_juvemedGabinet medycyny estetycznej Juvemed
tel. 602496665
20-468 Lublin ul. Kruczkowskiego 14
email: mail: wwezgraj@gmail.com
www.juvemed.pl

TAGI: , ,

Dodaj komentarz