Uwaga na balsamy przeciwsłoneczne w aerozolu!

Uwaga na balsamy przeciwsłoneczne w aerozolu!

Uwaga na balsamy przeciwsłoneczne w aerozolu!

Jednym z naszych ulubionych zajęć w słoneczną pogodę z pewnością jest grillowanie. By uniknąć poparzeń  podczas długiej ekspozycji skóry na słońce smarujemy się balsamami z filtrem UV. Warto zwrócić uwagę jaką formę i skład ma preparat przeciwsłoneczny, który stosujemy, gdyż okazuje się, że kosmetyki w aerozolu mogą być łatwopalne i stanowić prawdziwe niebezpieczeństwo podczas bliskiej styczności skóry z ogniem np. w trakcie grillowania.

Magazyn everydayhealth.com donosi o Amerykaninie z  Massachusetts, który uległ poparzeniu II stopnia na skutek spryskania ciała balsamem z filtrem UV w sprayu. Skóra mężczyzny zapłonęła podczas grillowania, na krótko po zastosowaniu kremu przeciwsłonecznego w aerozolu.

Jak wskazuje przypadek Amerykanina kosmetyki w aerozolu mogą być łatwopalne i to nawet dłuższą chwilę po aplikacji ich na skórę.

Eksperci podkreślają, iż jeśli zamierzamy spędzić słoneczny dzień grillując, lepiej nie stosować tego typu preparatów, gdyż bardzo często zawierają one alkohol i butan, które łatwo ulegają podpaleniu.

Opalona skóra jest zarówno dowodem udanego urlopu, jak i magiczną sztuczką, która sprawia, że czujemy się piękniejsze. Niestety z każdym kolejnym tygodniem opalenizna jest coraz mniej widoczna, a razem z nią znika zdobyty z trudem atrakcyjny efekt. Wystarczy jednak odpowiednio zadbać o skórę, aby spowolnić ten nieuchronny proces.
Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz