Uspokajający masaż aromaterapeutyczny

Uspokajający masaż aromaterapeutyczny

Uspokajający masaż aromaterapeutyczny

Masaż to najbardziej znana i najczęściej stosowana metoda w aromaterapii. Olejki eteryczne miesza się z olejem roślinnym np. kokosowym, z oliwek lub ze słodkich migdałów. Następnie gotową mieszankę wciera się w całe ciało bądź jego poszczególne partie. Olejki można łączyć pod warunkiem, że ich aktywne składniki harmonizują ze sobą.

Zabieg aromaterapeutyczny relaksuje i odpręża, koi zmysły, regeneruje siły witalne organizmu oraz wzmacnia układ odpornościowy, przywracając harmonię ciała i umysłu. Masaż z zastosowaniem niektórych olejków eterycznych ma działanie uspokajające. Uwolnione aromaty przenikają do krwi w kilka minut po wchłonięciu w skórę i przynoszą dobroczynne efekty w całym ciele.

Rozmaryn należy do olejków wzmacniających psychikę. Osobom rozchwianym uczuciowo pozwala odnaleźć wewnętrzną siłę i porządkuje myśli. Gdy jesteśmy niezdecydowani i brakuje nam mobilizacji, olejek rozmarynowy pozwoli nam się ustabilizować i podjąć ukierunkowane na cel działania. Aromaterapia – leksykon roślin leczniczych” Marion Romer

Składniki potrzebne do uspokajającego masażu aromaterapeutycznego:

Sposób przygotowania uspokajającego masażu aromaterapeutycznego:

Do małej miseczki wlej 3 – 4 łyżki oleju kokosowego lub oleju z oliwek, dodaj 5 – 6 kropli olejku eterycznego rozmarynowego. Wymieszaj wszystkie składniki. Specjalnie przyrządzoną mieszankę możesz zaaplikować dłońmi na całą powierzchnię ciała lub wybrane jego fragmenty. Masuj skórę tak aby specyfik dobrze się wchłonął, ponieważ tylko wtedy substancje czynne wywołają pożądane efekty.

Olejek rozmarynowy

Działanie uspokajającego masażu aromaterapeutycznego:

Dzięki zabiegowi stresujący początek tygodnia nie będzie dla Ciebie straszny. Staniesz się spokojniejsza, bardziej zrelaksowana i odprężona. Uspokajający masaż z naturalnymi kosmetykami aromaterapeutycznymi możesz stosować, gdy tylko masz na to ochotę.

Justyna Krzycka


TAGI: ,

Dodaj komentarz