Szybkie i zdrowe gotowanie

Szybkie i zdrowe gotowanie

Szybkie i zdrowe gotowanie

Szybkie tempo życia sprawia, że mamy niewiele czasu na odpoczynek, nie wspominając już o gotowaniu. Codziennie poszukujemy odpowiedzi na pytanie: jak szybko przygotować posiłek dbając przy tym o zdrowie nasze i naszySzybkie tempo życia sprawia, że mamy niewiele czasu na odpoczynek, nie wspominając już o gotowaniu. Codziennie poszukujemy odpowiedzi na pytanie: jak szybko przygotować posiłek dbając przy tym o zdrowie nasze i naszych najbliższych. No i oczywiście chcemy, żeby posiłek był smaczny.

Szybkie i zdrowe gotowanie

Wbrew pozorom efekt ten można bardzo łatwo osiągnąć, wystarczy użyć szybkowaru. Niezależnie od tego, czy przygotowujemy w szybkowarze delikatne warzywa, zupę, czy duszone mięso, każda z tych potraw uda się doskonale. Możliwości tego niedocenianego urządzenia są nieograniczone.

Główną zaletą jest oszczędność czasu. Potrawy gotowane w szybkowarze potrzebują mniej czasu niż w przypadku tradycyjnych metod. Dzieje się tak dzięki nadciśnieniu, które powstaje w naczyniu.

Temperatura wrzenia wody podwyższa się i wynosi 110-116 stopni. Naturalnym następstwem jest to, że potrawy gotują się dużo szybciej. Czas redukowany jest nawet do 70%. I tak marchewkę ugotujemy w 5 minut, a polędwica wieprzowa będzie gotowa już po 15 minutach.

Druga zaleta to zwiększenie ilości witamin w posiłku. Dzięki skróceniu czasu gotowania i ograniczeniu dostępu tlenu pożywienie zachowuje swoje wartości odżywcze. Przykładowo w szpinaku gotowanym tradycyjną metodą pozostaje średnio 35 % witamin. Zaś szpinak przygotowany w szybkowarze ma tych witamin 65%.

Trzecia zaleta to intensywny smak. Dzięki krótkiej obróbce cieplnej zachowujemy oryginalny smak i naturalny kolor potraw.
Ostatnia ważna zaleta to oszczędność energii.

Skrócenie czasu gotowania pozwala na redukcję zużycia energii aż o 50%. Poznaliśmy już wszystkie zalety szybkowarów. Teraz pytanie brzmi: jaki model wybrać? Na rynku mamy do czynienia z wieloma producentami, którzy oferują mnóstwo modeli szybkowarów. Jednak na szczególną uwagę zasługuje szybkowar Vitavit niemieckiej marki Fissler, której nie trzeba przedstawiać.

Szybkie i zdrowe gotowanie

Jest ona ceniona za produkty klasy premium, polecana przez najwybitniejszych kucharzy na całym świecie, wielokrotnie prezentowana w programach kulinarnych i na łamach czasopism branżowych.

Wystarczy wziąć szybkowar Fissler do ręki, aby się przekonać, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym. Materiał, z którego wykonany jest szybkowar to stal szlachetna 18/10, długotrwała i odporna na korozję, Zewnętrzna powierzchnia jest polerowana na wysoki połysk natomiast wewnętrzna jest satynowana To połączenie pozwoliło uzyskać wyjątkowy design, nie tracąc przy tym na użyteczności.

Matowiona powierzchnia jest odporna na używanie kuchennych akcesoriów podczas mieszania lub wyciągania potrawy. Wewnątrz znajduje się również bardzo praktyczna miarka.

Hermetyczne dno zapewnia nie tylko bardzo szybkie wchłanianie ciepła, ale także jego rozprowadzanie na całej powierzchni. Szybkowarów Fissler można używać na wszystkich rodzajach kuchenek łącznie z kuchenkami indukcyjnymi.

Z uwagi na zastosowanie łagodnego przejścia pomiędzy dnem a ściankami naczynia możemy śmiało zapomnieć o problemach z czyszczeniem, czy gromadzeniem się osadów z wody.

Szybkie i zdrowe gotowanie

Reasumując szybkowary Fissler to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, które cenią sobie zdrowe odżywianie, nie poświęcając na to wiele czasu. Przeglądając szeroką gamę szybkowarów dostępnych na rynku nietaktem byłoby nie wspomnieć o marce Silit.

Jest to firma, która od zawsze dążyła do tworzenia produktów najwyższej jakościza pomocą innowacyjnych technologiii materiałów. Technologia gotowania w nowoczesnych szybkowarach jest podobna, dlatego różnic należy doszukiwać się w materiałach, z których są wytwarzane.

Szybkowary Ecomatic firmy Silit wykonane są z Silarganu – zaawansowanej technologicznie, niezwykle trwałej, wolnej od niklu, antybakteryjnejceramiki. Jest to materiał idealny dla każdego, kto lubi naturalne gotowanie i autentyczny smak.

Szybkowary Sicomatic zachowują witaminy, minerały i aromat, a do tego w znaczny sposób skracają czas gotowania. Najnowsza technologia i materiały, różne poziomy gotowania, perfekcyjna funkcjonalność i znakomity design sprawiają, że szybkowar Sicomatic marki Silit jest idealnym naczyniem do nowoczesnej kuchni. Największa oferta szybkowarów obu marek dostępna jest w sklepie internetowym  www.13vip.pl.


Piotr Zubrycki

Autor: Piotr Zubrycki

Właściciel firmy 13VIP Ekspert w dziedzinie wyposażenia wnętrz oraz kuchni i doboru najlepszych sprzętów kuchennych. Kilka lat temu swoją pasję połączył z życiem zawodowym – tworząc salon 4Home&Kitchen...

13VIP-Logo13vip.pl Salon 13VIP 4Home&Kitchen
tel. kom. (+48) 85 743 78 55
15-324 Białystok ul. Kawaleryjska 4C
email: manager@13vip.pl
www.13vip.pl

Dodaj komentarz