Styl skandynawskiego wnętrza

Styl skandynawskiego wnętrza

Styl skandynawskiego wnętrza

Aranżacja wnętrza na sposób skandynawski zyskuje sobie coraz więcej sympatyków. To wymarzony styl dla amatorów jasnych i przestronnych wnętrz łączących w sobie lekkość i elegancję z przytulną atmosferą sprzyjającą relaksowi i wyciszeniu.

Mosiężna lampa wisząca w kolorze srebrnym 390 PLN www.shardahome.pl; Wieszak z palisandru z półką 290 PLN www.shardahome.pl; Świecznik z drewna orzechowego 49,90 PLN www.zoltazebra.pl; Skrzynka na klucze HOME 49,90 PLN www.zaczarowanydom.pl; Krzesło Classic Modern Białe 990 PLN www.lawendowykredens.pl

Początki stylu skandynawskiego sięgają twórczości szwedzkiego malarza Carl’a Larsson’a, który na swych obrazach upamiętnił codzienne życie swojej rodziny.

Wystrój wnętrz uwieczniony na dziełach artysty zachwycił swą prostotą i harmonią oraz nowym sposobem aranżacji przestrzeni, w której dominowały jasne kolory odbijające, wpadające oknami światło, a także naturalne, pełne surowości materiały takie jak drewno, kamień, bawełna i skóra.

Prostota stylu skandynawskiego zawarta zarówno w kolorystyce jak i w formie sprawia, że wnętrze staje się funkcjonalnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz