Samodzielne skracanie włosów

Samodzielne skracanie włosów

Samodzielne skracanie włosów

Która z nas nigdy nie bawiła się we fryzjera? Wcześniej czy później każdą z nas kusi wzięcie nożyczek w rękę i przystrzyżenie sobie włosów. Faktem jest, że nawet fryzjer sam nie obcina sobie włosów, a więc stworzenie całkiem nowej fryzury z profesjonalnymi cięciami będzie tym bardziej trudne dla nas, laików.Nie oznacza to jednak, że mamy z każdą najdrobniejszą poprawką biec od razu do stylisty czy gabinetu fryzjerskiego. Czasami warto jest samemu nanieść niewielkie poprawki, a przy tym zaoszczędzić kilka złotych.

Wizyty w salonie fryzjerskim zawsze są wskazane i chcąc nie chcąc od czasu do czasu wszyscy tam trafiamy. Są one wręcz konieczne, jeśli zamierzamy diametralnie zmienić swoje fryzury, pomalować włosy czy też wykonać zabiegi upiększające na nasze kosmyki.

Jednakże wszyscy doskonale wiemy, że co miesiąc lub co półtora miesiąca powinniśmy podcinać końcówki włosów, aby się one nie rozdwajały. Wówczas możemy samodzielnie dokonać tego w zaciszu własnej łazienki, choć na pewno za pierwszym razem nie wyjdzie nam to idealnie.

Pamiętajmy jednak, że nie chodzi o drastyczne skracanie długości włosów, a jedynie ich wycieniowanie czy też przycięcie końcówek. Z tym powinnyśmy sobie poradzić bez problemu, a zaoszczędzone pieniądze będziemy mogły wydać na inne przyjemności.

Więcej odwagi

Wiele kobiet rezygnuje z samodzielnego cieniowania i podcinania włosów z obawy, że jedynie zepsują swoją fryzurę. My jednak zapewniamy, że tak nieznaczne zmiany można wykonać może nie do końca profesjonalnie, ale z całą pewnością na tyle dobrze, że niejeden fryzjer mógłby nie zauważyć różnicy na pierwszy rzut oka.

Niektóre kobiety decydujące się na eksperymentowanie z nożyczkami we własnej łazience po prostu miały złe doświadczenia z fryzjerami. Nikt nie zarzuca im nieprofesjonalności, ale nie zawsze klient z fryzjerem dobrze się rozumie i stworzy wymarzoną dla niego fryzurę.

Czasami zbyt krótko przystrzyżona grzywka, za krótko wycieniowane włosy czy ogólnie za krótka ich długość sprawiają, że tracimy ochotę na kolejną wizytę u fryzjera. Dlatego też sięgamy po nożyczki i sami eksperymentujemy na własnych włosach.

Przy pierwszym razie dobrze jest jedynie nieznacznie przyciąć końce włosów, aby nabrać odwagi i pewności siebie, a także przetestować czy znaleziona przez nas instrukcja w internecie faktycznie przyniesie nam oczekiwany rezultat. Trzeba przyznać, że wiele z nich jest naprawdę bardzo prostych i nie ma obawy, że coś mogłoby pójść nie tak.

Do samodzielnego skrócenia włosów będzie nam potrzebnych kilka rzeczy, które powinniśmy odpowiednio wcześniej skompletować. Najważniejsze będą dobrze naostrzone nożyczki, a także grzebień i gumka do włosów.

Dzięki nim wycieniujemy własne włosy i dodamy im odrobiny wigoru. W przypadku całkiem prostych włosów mogą być widoczne nieregularne cięcia, dlatego w tym przypadku odradzamy samodzielnego eksperymentowania. Włosy, które delikatnie się kręcą i falują nigdy nie ukażą światu naszej tajemnicy – samodzielnego, choć być może nie do końca profesjonalnego cięcia. Tak więc, nożyczki w dłoń i więcej odwagi, by samemu wycieniować swoje włosy!

Jak samodzielnie skrócić i wycieniować włosy?

Pierwszym krokiem do skrócenia włosów będzie porządne ich rozczesanie. Bez względu na to, jakie są Twoje włosy, muszą one być dobrze wyczesane i najlepiej lekko wilgotne. Wówczas będzie je najprościej obciąć, ale należy pamiętać, że po wysuszeniu kosmyki będą jeszcze nieco krótsze. Dobrze rozczesane włosy należy związać gumką (najlepiej frotte lub obszytą materiałem) na czubku głowy.

Następnie włosy zebrane w kucyk zaczesujemy gładko do góry przytrzymując je jedną ręką, a drugą obcinamy je o około jeden centymetr. Jest to niewielka zmiana, ale od takiej sugerujemy rozpocząć. W razie potrzeby możesz obciąć włosy ponownie.

Teraz zdejmij gumkę z włosów i ponownie dobrze je rozczesz. Zauważ, że jak dotąd skróciłaś długość włosów i być może na tym poprzestaniesz. Jeśli chciałabyś wycieniować włosy na całej ich długości, to zastosuj się do wskazówek, które przedstawiamy poniżej.

Cieniowanie włosów również możesz wykonać w podobny sposób. Najpierw zbierz włosy z przodu głowy, zwiąż je w kucyk na czubku głowy i ponownie obetnij na pożądaną długość. Następnie zbierz kolejne włosy i je skróć w taki sam sposób. Tę czynność powtarzaj, aż dojdziesz do tyłu głowy. W ten sposób wycieniujesz kosmyki na całej głowie.

W zależności od grubości Twoich włosów powinnaś zebrać od trzech do pięciu kucyków z całych włosów. Nie zapominaj, że im mniejsze warstwy włosów będziesz związywać i skracać, tym bardziej unikniesz tak zwanych „schodów” na głowie. Włosy powinny być ładnie pocieniowane, a Ty sama na pewno będziesz zadowolona z tego efektu


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

Dodaj komentarz