Rozchodnik biały

Zakładamy skalniak

Rozchodnik biały

Rozchodnik biały „Laconicum” przykuwa uwagę na moim małym skalniaczku. Jego bordowe, gruboszowate listki w formie mięsistych igiełek, wyróżniają się na tle zieleni pozostałych roślin. Ta wieloletnia bylina dorasta do wysokości 10 cm. Pełni na rabacie rolę zadarniającą, uniemożliwiając rozwój chwastom. Już nie mogę się doczekać, gdy zakwitnie charakterystycznymi, drobnymi, białymi kwiatkami.

Podobnie jak pozostałe rozchodniki, to roślina łatwa w uprawie. Nie ma dużych wymagań glebowych i dobrze znosi zimę. Najlepiej rośnie na stanowiskach suchych, słonecznych i piaszczystych.

Rozchodnik biały

Roślina świetnie nadaje się na skalniaki i skarpy. Możemy ją również z powodzeniem sadzić w donicach na balkonie. Wygląda przepięknie wśród kamieni i żwiru.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz