Rewitalizacja skóry wokół oczu

Rewitalizacja skóry wokół oczu

Rewitalizacja skóry wokół oczu

Proces starzenia się skóry jest nieunikniony – wraz z wiekiem pojawiają się kolejne zmarszczki w różnych częściach ciała. Zwłaszcza drobne zmarszczki wokół oczu pojawiają się dosyć wcześnie w wyniku bogatej mimiki tych partii twarzy.

Wraz z upływem czasu skórze zaczyna brakować kolagenu, co w efekcie powoduje znaczne pogłębienie się zmarszczek, a nasze spojrzenie traci swój blask i staje się mniej wyraziste. Zmarszczki mimiczne i „kurze łapki” zdradzają nasz wiek, a chcąc tego uniknąć możemy poprawić jakość naszej skóry wokół oczu zabiegiem rewitalizującym.

Zabieg rewitalizacji skóry wokół oczu wykonywany jest różnymi  koktajlami rewitalizującymi, które zawierają min. kwas hialuronowy, ruszczyk, jagodę, rozmaryn, witaminę C i heksapeptydy. Jest to wyjątkowa kombinacja składników, która doskonale radzi sobie ze spuchniętymi oczami, zmarszczkami oraz cieniami pod oczami.

Mezoterapia w tak delikatnym obszarze skóry wokół oczu poprawia jej elastyczność, a także poprawia mikrokrążenie i zmniejsza gromadzenie się płynów w okolicach oczu.

Jak działają poszczególne składniki

Ruszczyk

Korzystnie działa na system naczyń krwionośnych, na który ma mocno tonizujący wpływ. Dodatkowo posiada silne właściwości drenujące.

Jagoda

Antyoksydanty zawarte w owocach jagód sprawiają, że komórki skóry stają się bardziej elastyczne i trwałe. Hamują działanie wielu enzymów odpowiedzialnych za destrukcję kolagenu oraz tych zmniejszających elastyczność tkanek. Antyoksydanty mają także pozytywny wpływ na ścianki naczyń krwionośnych, redukując poziom odkładających się tam glikoprotein – sprzyjają w ten sposób normalizacji odporności i elastyczności naczyń.

Rozmaryn

Dzięki jego tonizującym właściwościom i stymulacji krążenia działają przeciwobrzękowo oraz podnoszą skuteczność drenażu.

Heksapeptydy

Np. argilerina dająca efekt podobny do botoksu. Rozciąga zmarszczki mimiczne dzięki zdolności hamowania nadmiernej kurczliwości fibroblastów i redukuje presję na kolagen, generując efekt rozkurczania. To substancja powstała z kombinacji 6 aminokwasów działających na skórę, redukując napięcie mięśni skóry twarzy, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych.

Kwas hialuronowy

Posiada właściwości wiązania i zatrzymywania wody w skórze, pobudzając dodatkowo jego endogenną syntezę. Dzięki temu doskonale nadaje się do rewitalizacji, czyli poprawy jakości skóry wokół oczu. Następuje poprawa jej nawilżenia, napięcia, drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra nabiera zdrowego, świeżego i promiennego wyglądu.

To wyjątkowa kombinacja składników jest w stanie jednocześnie poradzić sobie z cieniami pod oczami, opuchlizną i zmarszczkami. Poprawia mikrokrążenie oraz elastyczność skóry, zmniejszając tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu.

Jak wygląda zabieg rewitalizacji skóry wokół oczu

Zabieg może być wykonywany tylko przez lekarza medycyny. Polega na licznych, drobnych nakłuciach skóry w okolicy poddawanej zabiegowi z pozostawieniem w niej niewielkiej ilości preparatu.

Częstotliwość zabiegów
Dla osiągnięcia efektu zalecane są 3-4 zabiegi w odstępach co 2-3 tyg., a następnie 1-2 zabiegi przypominające co 3-4 miesiące.

Efekty

  • poprawa mikrokrążenia,
  • zwiększenie elastyczności skóry wokół oczu,
  • wygładzenie małych zmarszczek wokół oczu,
  • zmniejszenie objętości płynów gromadzonych wokół oczu

Wiktor Wezgraj

Autor: Wiktor Wezgraj

Specjalista medycyny estetycznej. Skończył Akademię Medyczną w Lublinie w 2002 r. oraz podyplomowe studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 r. uzyskując dyplom specjalisty medycyny estetycznej. Posiada liczne kursy i szkolenia ukończone w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej w całej Polsce. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i sympozjach poświęconych najnowszym odkryciom medycyny estetycznej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

logo_juvemedGabinet medycyny estetycznej Juvemed
tel. 602496665
20-468 Lublin ul. Kruczkowskiego 14
email: mail: wwezgraj@gmail.com
www.juvemed.pl

TAGI: , ,

Dodaj komentarz