Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Przedłużanie i zagęszczanie włosów

Zmiana wyglądu naszej fryzury już od dawna nie musi oznaczać skrócenia czy wycieniowania kosmyków. Od wielu lat bowiem istnieją różne metody na skuteczne przedłużanie i zagęszczanie włosów. Wiele kobiet w ten sposób zmienia swój wygląd ze względu na to, że po prostu wolą doczepić pasma długich włosów, niż cierpliwie czekać, aż one same urosną.

Są jednak i tacy ludzie, dla których metody zagęszczania i przedłużania włosów są jedynym wyjściem do posiadania idealnej fryzury, bez przerzedzeń, łysiny czy kilku strąków włosów, które i tak trudno wystylizować. Bez względu jednak na powód zagęszczania i przedłużania włosów warto wiedzieć, jakie mamy możliwości wyboru i zdecydować się na tę, która da nam najwięcej korzyści.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów niesie ze sobą niewątpliwie zmianę naszego wyglądu, ale nierzadko przynosi nam również uczucie ulgi. Trzeba bowiem wiedzieć o tym, że dla wielu osób problem łysienia jest wstydliwy i ukrywanie go wymaga od nich wiele wysiłku. Dzięki skutecznym metodom zagęszczania włosów mogą oni zapomnieć o łysiejącej głowie, stworzyć wymarzone fryzury i cieszyć się na nowo gęstą czupryną.

Micro ringi, klipsy, ultradźwięki…

Przedłużanie i zagęszczanie włosów można wykonać na zimno za pomocą niewielkich, aluminiowych obrączek micro ringów. Są one tak małe, że niewidoczne gołym okiem po ukończeniu uzupełniania fryzury. Sztuczne włosy, które są doczepiane do naturalnych dopasowane są do nich kolorem, aby nie było widocznej różnicy w odcieniach. Trwałość przedłużenia wynosi około 3 miesięcy.

Sztuczne kosmyki włosów można także połączyć na zimno za pomocą tulejek. Jest to metoda niemalże analogiczna do micro ringów, z tą jednak różnicą, że tulejki są wykonane z miedzi. Bez wątpienia jest to metoda przedłużania i zagęszczania włosów bardzo popularna, zwłaszcza wśród alergików uczulonych na nikiel. Takie osoby nie mogą bowiem mieć zakładanych micro ringów, aby nie uczulać skóry głowy.

Na ciepło wykonuje się połączenia sztucznych pasm włosów z naturalnymi za pomocą rozgrzanej keratyny. Trwałość tej metody szacuje się nawet na 5 miesięcy, jednakże usunięcie sztucznych włosów wymaga wizyty w gabinecie fryzjerskim. Do tego celu bowiem używa się specjalnego płynu, który usuwa połączenia keratynowe z włosów. Niewątpliwie największą zaletą tej metody jest fakt, iż połączenia keratynowe są bardzo stabilne, zwłaszcza w porównaniu do tulejek czy micro ringów. Sztuczne pasma są tak przymocowane, że nie ma możliwości, aby się zsunęły z naturalnych włosów.

Można również przedłużać i zagęszczać włosy metodą Hair Strip, w której to sztuczne kosmyki umocowane są na specjalnej taśmie, a tą z kolei wpina się we włosy naturalne. Stosowane w tej metodzie połączenia to micro ringi lub keratyna. W przypadku tej metody do zagęszczenia i przedłużenia włosów potrzebnych jest znacznie mniej pasemek włosów, niż w przypadku innych metod.

Za pomocą ultradźwięków także można przedłużyć oraz zagęścić włosy. Wówczas można użyć jedynie włosów naturalnych, które łączone są za pomocą fal dźwiękowych. Jest to jedna z nowszych metod, ale ma już swoich zwolenników. Ponadto, jej niewątpliwą zaletą jest to, że nie wywołuje alergii, ani uczulenia, nie ma również wpływu na skórę głowy.

Metoda Implant Micro Derme

Metoda Implant Micro Derme jest jedną z najlepszych metod przedłużania i zagęszczania włosów. Jest ona w pełni bezpieczna, zwłaszcza, jeśli jest wykonywana przez specjalistów w dziedzinie przedłużania i zagęszczania włosów. W klinice Handsome Men stosuje się ją zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a klienci są naprawdę bardzo zadowoleni z efektów zabiegu.

Metoda IMD pozwala w nieinwazyjny sposób uzupełnić braki w owłosieniu, jednocześnie nie stwarzając efektu sztucznie doczepionych włosów. Nie powoduje ona alergii, ani podrażnienia skóry głowy, dlatego też jest najlepszą metodą na przedłużanie i zagęszczanie włosów.

Szczególnie dla osób z problemem łysienia ważne jest to, aby zagęszczone włosy nie różniły się niczym od posiadanych. Dlatego też metoda IMD sprawdza się tutaj najlepiej. Obecnie można dobrać odcień włosów idealnie zgrany z naturalnym, dlatego też nikt nie będzie w stanie zauważyć, że włosy są uzupełnione, a nie naturalne. Ważne jest również to, że w przeciwieństwie do zwykłych peruk, membrana z pasmami sztucznych włosów jest cieniutka. Dzięki temu skóra głowy może swobodnie oddychać, nie poci się, a przez to również nie wywołuje potrzeby ciągłego drapania się.

Precyzyjnie umieszczone pasma włosów na cieniutkiej mikroskórze dają efekt naturalnego owłosienia. Ze względu na swoje właściwości mikroskóra nie przesuwa się na głowie, nie spada i raz założona trzyma się bez względu na to czy pada deszcz czy też wieje wiatr. Jest to zatem metoda, która daje nieocenione poczucie komfortu w każdej sytuacji.

Nie ulega zatem wątpliwości, że metoda IMG jest rewolucyjnym rozwiązaniem, z którego od lat korzystają kobiety i mężczyźni. Dzięki niej mogą oni normalnie żyć nie martwiąc się o to, że ich problem z łysieniem zdominuje normalne funkcjonowanie w społeczeństwie wywołując kompleksy i zaniżone poczucie własnej wartości. Wielu pacjentów Kliniki Handsome Men jest doskonałym przykładem na to, że łysienie już nie jest problemem bez rozwiązania. Nie musisz godzić się z tym, że na skutek dziedziczenia genów w wieku 30 lat stracisz większość włosów. Wypróbuj metodę IMD, a sam przekonasz się, że jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku!


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI: ,

3 komentarze

Dodaj komentarz