Prosty pomysł na ścieżkę w ogrodzie

Ścieżka w ogrodzie

Prosty pomysł na ścieżkę w ogrodzie

Ogród powinien mieć określony styl, o którym nie stanowi tylko odpowiedni dobór kwiatów ale również elementy małej architektury w tym także ścieżki. Okazuje się , że im bardziej dyskretne jest wykończenie ścieżek tym przyjemniejszy dla oka efekt całości. By ogród miał naturalny charakter i uporządkowaną formę, wystarczy ścieżka stworzona z kory do ściółkowania. Rozwiązanie to sprawdza się głównie na prostych nawierzchniach, tam gdzie kora nie będzie spływała wraz z deszczem.

Ścieżka z kory wygląda bardzo naturalnie, dobrze komponuje się z ogrodową roślinnością i pachnie lasem. Jest również bardzo łatwa w wykonaniu. Wystarczy wcześniej odpowiednio przygotować podłoże, odchwaścić i ubić glebę. Na wierzch usypać grubą warstwę kory. Jej wykonanie jest proste i tanie w porównaniu ze ścieżkami z kamienia, żwiru, czy drewna.

Jeśli ścieżka graniczy z trawnikiem dobrze jest wyznaczyć jej granicę wkopując w ziemię plastikowe obrzeże. Nie jest ono zbyt widoczne, zapobiega wnikaniu darni na ścieżkę i  ułatwia koszenie trawnika.

Gruba warstwa kory zapobiega zachwaszczaniu ścieżki i powstawaniu błotnych kałuż. Należy pamiętać o corocznym uzupełnianiu warstwy ściółki.

 

 

 

 

 

 


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz