Prawdziwe Morderstwa – Charlaine Harris

Prawdziwe Morderstwa – Charlaine Harris

Autorka bestsellerowego cyklu o Sookie Stackhouse, bohaterce serialu „Czysta krew”, w zupełnie nowej odsłonie!

Poznajcie Aurorę Teagarden – wyjątkową kobietę, której inteligencja, intuicja i przenikliwość pozwalają rozwikłać najbardziej niezwykłe tajemnice i pełne mroku zagadki.

Lawrenceton w stanie Georgia, przedmieścia nieustannie rozwijającej się Atlanty, to de facto nadal małe miasteczko. Bibliotekarka Aurora „Roe” Teagarden wychowała się tutaj i wie więcej, niż trzeba, o mieszkańcach miasta. Także o tych, którzy – podobnie jak ona – interesują się ciemniejszą stroną ludzkiej natury.

Wraz z nimi Aurora należy do klubu Prawdziwe Morderstwa, którego członkowie spotykają się raz w miesiącu, by analizować słynne sprawy kryminalne. To nieszkodliwe hobby… do czasu. Pewnego wieczoru Roe znajduje ciało członkini klubu, zamordowanej w sposób przypominający zbrodnię, którą tego dnia miała omawiać.

Po kolejnych przypadkach „kopiowanych” zabójstw Roe będzie musiała spróbować odpowiedzieć na pytanie, kto ukrywa się za tą przerażającą zabawą, w której wszyscy członkowie Prawdziwych Morderstw, z nią włącznie, są głównymi podejrzanymi… a także potencjalnymi ofiarami.

Książka nominowana do Agatha Award!

Pomysłowa intryga i odpowiednia ilość przelanej krwi sprawiają, że powieść Harris czyta się jednym tchem. Wciągająca opowieść
– „Publishers Weekly”

Prawdziwe Morderstwa – Charlaine Harris

Recenzja

„Prawdziwe Morderstwa” to pierwszy tom najnowszego cyklu książek Charlaine Harris, autorki głośnej serii książek o wampirach, na postawie której nakręcono serial ,,Czysta krew’’.

Akcja powieści rozgrywa się w Lawrenceton, niewielkim miasteczku w stanie Georgia, gdzie poznajemy Aurorę Teagarden, inteligentną, samotną, 28-letnią, miejscową bibliotekarkę, interesującą się książkami i…morderstwami. Wiodąca spokojne i uporządkowane życie, Aurora należy bowiem do klubu o nazwie Prawdziwe Morderstwa, którego członkowie (12 mieszkańców Lawrenceton), zafascynowani ciemną stroną ludzkiej natury, spotykają się by z detektywistyczną pasją i psychologicznym zacięciem analizować najsłynniejsze zabójstwa sprzed lat.

Niewinna zabawa w kryminalne zagadki zostaje brutalnie przerwana, gdy pewnego wieczoru członkini klubu, Mamie Wright zostaje pobita na śmierć tuż przed kolejnym spotkaniem „Prawdziwych Morderstw”. Aurora szybko odkrywa, że zbrodnia ta przypomina znane morderstwo sprzed lat.

Kilka dni później dochodzi do kolejnego rozlewu krwi, również wzorowanego na znanej sprawie kryminalnej. Spokojne i nieco senne do tej pory miasteczko zmienia się w sensacyjne miejsce kolejnych zbrodni co wzbudza powszechne zainteresowanie mediów i sprawia, że nikt nie czuje się już bezpieczny. Krąg podejrzeń zacieśnia się do pozostałych jeszcze przy życiu członków klubu Prawdziwych Morderstw.

Od pierwszych stron książki polubimy Aurorę za jej poczucie humoru, zabawne spostrzeżenia i analityczny sposób myślenia. Z przyjemnością i dużym zaciekawieniem śledzimy wraz z nią rozwój wydarzeń w Lawrenceton.

Ciekawa fabuła i lekkie pióro autorki sprawiają, że „Prawdziwe morderstwa” czyta się jednym tchem. Z pewnością sięgnę po kolejne książki z tej serii. Już wkrótce w księgarniach ukaże się następny tom przygód Aurory – „Kości niezgody”.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz