Poznaj sekrety serum

Poznaj sekrety serum

Poznaj sekrety serum

Po 30 roku życia na twarzy zaczynają się już pojawiać pierwsze oznaki starzenia. Wraz z wiekiem skóra powoli traci swoją jędrność i blask. Spowolnieniu ulega praca gruczołów łojowych oraz produkcja kolagenu i elastyny. Pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu, ust oraz na czole. W wyniku zaburzenia naturalnego płaszcza hydro-lipidowego, skóra staje się mniej odporna, co prowadzi do nadwrażliwości i rozmaitych dermatoz.

Cera 30-latki wymaga intensywnej pielęgnacji i stymulacji. Niewystarczające jest już bowiem stosowanie wyłącznie kremu nawilżającego. Warto zatem sięgnąć po intensywnie działające serum, które zadba o wszystkie potrzeby naszej skóry.

Poznaj sekrety serum

Czym jest serum do twarzy i jak je stosować?

Serum to preparat o wysokim stężeniu substancji aktywnych, wykazujący intensywniejsze działanie niż krem czy balsam. Charakteryzuje się lekką formułą żelu lub płynu. Przeznaczone jest głównie do stosowania w formie kuracji, choć w wielu przypadkach warto włączyć serum do codziennej pielęgnacji.

Preparat ten nie zastąpi kremu, gdyż jego lekka konsystencja i skład ukierunkowane są na głęboką penetrację skóry i dostarczenie jej najbardziej potrzebnych składników aktywnych, stąd nie pełni on funkcji ochronnej czy odbudowującej barierę hydro-lipidową. Serum stanowi jedynie uzupełnienie codziennej pielęgnacji cery. Aplikujemy je zatem na oczyszczona skórę twarzy, a po jego wchłonięciu stosujemy krem.

Czym jest serum do twarzy i jak je stosowaćKompleksowa pielęgnacja w 3 krokach

Laboratorium kosmetologiczne L’biotica opracowało 3 rodzaje preparatów do twarzy:

  1. serum z komórkami macierzystymi (stężenie 3,5%)
  2. serum z kolagenem (stężenie 14,5%)
  3. serum z kwasem hialuronowym (stężenie 1,9 %)

Preparaty zamknięte są w małych, plastikowych fiolkach. Każda buteleczka przeznaczona jest do wielokrotnej aplikacji (starcza na kilka dni). Kurację warto rozpocząć od zastosowania serum z komórkami macierzystymi, następnie przejść do stosowania serum kolagenowego i na koniec zaaplikować serum z kwasem hialuronowym.

Poznaj sekrety serum

Krok 1 – REGENERACJA StemCells Komórki Macierzyste Active Serum

Serum z ekstraktem komórek macierzystych Oryza sativa – ReGeniStem™ Rice AP stymuluje fibroblasty do syntezy kolagenu. Działa silnie regenerująco, nawilżająco i odbudowująco. Poprawia gęstość w najgłębszych warstwach powierzchni skóry, poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Zmniejsza widoczność porów i redukuje wpływ czynników środowiskowych na skórę.

Serum z komórkami macierzystymi kupisz tutaj:
http://www.talia24.pl/serum-z-komorkami-macierzystymi.html

Krok 2 – ODBUDOWA Collagen Active Serum

Skoncentrowane serum o działaniu przeciwzmarszczkowym, nawilżającym i liftingującym, z wysoką zawartością kolagenu naturalnego, elastyny oraz Arlasolve DMI. Ukierunkowane na zatrzymanie procesu starzenia i poprawę elastyczności. Wygładza i widocznie poprawia koloryt skóry. Jest hipoalergiczne – nie zawiera parabenów i olejów. Nie zatyka porów. Polecane jest do każdego typu skóry (nawet wrażliwej, skłonnej do wyprysków czy problematycznej).

Serum z naturalnym kolagenem kupisz tutaj:
http://www.talia24.pl/serum-z-kolagenem.html

Krok 3 – NAWILŻANIE Hialuronic Acid Active Serum

Serum o działaniu silnie nawilżającym i ujędrniającym. Dzięki wysokiemu stężeniu niskocząsteczkowego kwasu hialuronowego zapewnia odbudowę i regenerację skóry. Dodatkowo wykazuje działanie miejscowego wypełniania zmarszczek.

Serum z kwasem hialuronowym kupisz tutaj:
http://www.talia24.pl/serum-z-kwasem-hialuronowym.html


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz