Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, jest jej podstawowym składnikiem, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność. Kwas hialuronowy, który wykorzystujemy do wypełnień ust, został specjalnie przystosowany (usieciowany), nie zawiera żadnych elementów stałych i przez to jest bezpieczny dla organizmu.

Czas utrzymywania się efektów zabiegu to od 6 do 12 miesięcy. Przez cały ten czas kwas powoli się wchłania (jego trwałość to efekt rodzaju zastosowanego wypełniacza oraz predyspozycji organizmu pacjenta). Już bezpośrednio po zabiegu usta Pacjenta są w lepszej kondycji niż przed nim – poprawia się ich nawilżenie i jędrność. Kolejne aplikacje preparatu przedłużą początkowy efekt zabiegu.

Dla kogo zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Niezależnie od wieku, każdy z pacjentów zarówno osoby młode jak i dojrzałe mogą mieć zastrzeżenia do wyglądu i budowy swoich ust: u osób młodych problemem są zbyt małe, wąskie czy niesymetryczne usta lub słabo zarysowany kontur ust.

W późniejszym wieku wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego daje wyraźny efekt odmładzający, gdyż w miarę procesu starzenia zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, usta tracą swoją pierwotną objętość i jędrność. Dlatego do zabiegów powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy.

Kilka dni przed zabiegiem powiększenia ust kwasem hialuronowym nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg może być wykonywany tylko przez lekarza medycyny. Ponieważ okolice ust są bardzo wrażliwe stosujemy znieczulenie miejscowe (kremem znieczulającym lub z użyciem znieczulenia stomatologicznego). Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 15 min.

Wstrzykiwanie preparatu odbywa się za pomocą cieniutkiej igły albo kaniuli. Po wstrzyknięciu żelu w linię zmarszczki lub w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy – tym samym wygładza zmarszczki, modeluje kontur ust.

Postępowanie po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

 • należy masować usta wg zaleceń lekarza
 • nie należy bezpośrednio po zabiegu malować ust
 • przez kilka dni unikać nadmiernego promieniowania słonecznego (także solarium)
 • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna).

Efekty po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

 • powiększenie objętości ust
 • poprawia się nawilżenie
 • wzmacnia się kontur
 • wypełnione zostają drobne zmarszczki wokół ust – „zmarszczki palacza”
 • opadające kąciki ust ulegają podniesieniu

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

 • okres ciąży i karmienia piersią
 • choroby układu immunologicznego
 • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • stan zapalny w okolic ust
 • aktywna opryszczka

Działania niepożądane po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji tj. obrzęk, zaczerwienienie i drobne zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 2-3 dni po wstrzyknięciu preparatu.


Wiktor Wezgraj

Autor: Wiktor Wezgraj

Specjalista medycyny estetycznej. Skończył Akademię Medyczną w Lublinie w 2002 r. oraz podyplomowe studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 r. uzyskując dyplom specjalisty medycyny estetycznej. Posiada liczne kursy i szkolenia ukończone w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej w całej Polsce. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i sympozjach poświęconych najnowszym odkryciom medycyny estetycznej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

logo_juvemedGabinet medycyny estetycznej Juvemed
tel. 602496665
20-468 Lublin ul. Kruczkowskiego 14
email: mail: wwezgraj@gmail.com
www.juvemed.pl

TAGI: , ,

2 komentarze

Dodaj komentarz