Pełna energii dzięki aromaterapii!

Olejki eteryczne dodające energii i stymulujące organizm

Pełna energii dzięki aromaterapii!

Czasem nadmiar obowiązków, długotrwała praca przy komputerze i stres sprawiają, że brakuje nam energii i chęci do działania. Gdy czujemy się ospali i mamy problemy z koncentracją umysłu warto sięgnąć po aromaterapię, która pomaga odzyskać równowagę emocjonalną oraz siły witalne. Odpowiednio dobrane kompozycje olejków eterycznych uporają się ze znużeniem i uczuciem zmęczenia. Poprawią zdolność koncentracji umysłu oraz funkcje myślowe.

Jak działa aromaterapia na nasze samopoczucie?

Olejki eteryczne są substancjami lotnymi, co oznacza, że z łatwością przechodzą w postać pary i gazu, dzięki czemu w szybki sposób uwalniają się do powietrza. Molekuły olejków eterycznych dostają się wraz z powietrzem do płuc, gdzie wnikają do krwiobiegu oddziałując na nasz układ nerwowy oraz zmysły.

Olejki eteryczne to niezwykle skomplikowane substancje pod względem chemicznym. W ich składzie znajdziemy wiele substancji aktywnych, które na zasadzie wzajemnej synergii oddziałują na nasz stan fizyczny i emocjonalny.

Olejki eteryczne dodające energii i stymulujące organizm

W przypadku zmęczenia i stresu pomocny może okazać się olejek bergamotowy, pomarańczowy, szałwiowy, grejpfrutowy, cytrynowy, paczulowy, miętowy, rozmarynowy, cynamonowy i sandałowy.

Mieszanka do kominka aromaterapeutycznego

Napełnij górną miseczkę kominka wodą i dodaj 6 kropli olejku rozmarynowego oraz 9 kropli olejku bergamotowego. W dolny otwór włóż zapaloną świeczkę typu tea-light. Rozkoszuj się relaksującym aromatem olejków lotnych. W trakcie działania kominka uzupełniaj poziom odparowującej wody.

Pełna energii dzięki aromaterapii

Kominek do aromaterapii kupisz w drogerii talia24.pl:

http://www.talia24.pl/kominki-do-aromaterapii.html

Sól do kąpieli

Mieszanka I

Garść soli z Morza Martwego wymieszaj z 3 kroplami olejku pomarańczowego, 3 kroplami olejku bergamotowego i 3 kroplami olejku cynamonowego.

Mieszanka II

Garść soli z Morza Martwego wymieszaj z 5 kroplami olejku sandałowego, 5 kroplami olejku bergamotowego i 5 kroplami olejku cedrowego.

Mieszankę wsyp do wanny z ciepłą wodą. Temperatura wody nie powinna przekraczać 38 stopni C. Zażywaj kąpieli przez 10-15 minut.

Sól z Morza Martwego

Sól z Morza Martwego kupisz w drogerii talia24.pl:

http://www.talia24.pl/sol-z-morza-martwego/sol-do-kapieli-z-morza-martwego-1-kg.html

Olejek do ciała

100 ml olejku bazowego (np. olejek migdałowy, makadamia, winogronowy) wymieszaj z 20 kroplami olejku rozmarynowego, 10 kroplami olejku miętowego oraz 10 kroplami olejku cytrynowego. Olejek do ciała przechowuj w szklanej buteleczce z ciemnego szkła. Stosuj codziennie po kąpieli, na rozgrzaną skórę.

Pamiętaj, że aromaterapia nie zastąpi leczenia. Jeśli stale czujesz się zmęczona koniecznie udaj się do lekarza.

Olejki eteryczne kupisz tutaj:

http://www.talia24.pl/olejki-eteryczne.html


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz