Peeling – sposób na gładką i jędrną skórę
Jeśli chcesz w lato poszczycić się piękną, zadbaną skórą zacznij stosować peelingi do ciała. Złuszczysz w ten sposób martwy naskórek, usprawnisz krążenie krwi, przygotujesz skórę do przyjęcia kosmetyków nawilżających i odżywczych. Zabieg ten jest również wskazany przed użyciem samoopalacza do ciała, by zapewnić jego równomierne działanie i uchronić przed powstawaniem ciemnych plam na zgrubiałej skórze rąk, kostek stóp, łokci i kolan.
Peeling sprawia, że skóra staje się gładka i nabiera zdrowego kolorytu. Kosmetyk ten to również sprzymierzeńca w walce z cellulitem. Masaż z dodatkiem peelingu pobudza krążenie i pomaga w usuwaniu toksyn jak również nadmiaru wody z tkanek. Dla osiągnięcia zadowalających efektów wystarczy stosować go raz w tygodniu.
W drogeriach jest szeroka gama tego typu kosmetyków; w kremie, żelu do mycia, kosatkach myjących. Możesz również sama sporządzać peeling, który będzie równie skuteczny jak te ze sklepowej półki.
Peeling kawowy
Zmieloną kawę połącz z oliwą z oliwek, wymieszaj i peeling gotowy.
Kosmetyki z kofeiną
Kawa poprawia ukrwienie i wygładza skórę. Ujędrniające i wyszczuplające właściwości kawowych kosmetyków zawdzięczamy kofeinie, która stymuluje krążenie krwi, wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.
Peeling solny
Wymieszaj sól z oliwą z oliwek; dla delikatniejszego peelingu użyj drobnoziarnistej soli, do peelingu stóp i rąk możesz użyć soli gruboziarnistej
Peeling domowej roboty uwolni stopy od zmęczenia oraz zbędnych zrogowaceń. Przygotowanie kosmetyku nie jest trudne i zajmie Ci tylko chwilkę. Peeling skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, pobudza mikro-krążenie, natłuszcza i odżywia. Preparat przywraca skórze naturalny, zdrowy koloryt.
Peeling cukrowy
Wymieszaj cukier z oliwą z oliwek.
Kryształki cukru usuwają martwy naskórek i chronią przed utratą wilgoci. Naturalne olejki pielęgnują skórę, idealnie zmiękczając ją, nawilżając i natłuszczając.
Peeling cukrowy to doskonały preparat do zadań specjalnych; świetnie poradzi sobie ze zrogowaciałą skórą kolan, łokci i stóp.
Domowe peelingi możesz wzbogacić o właściwości aromaterapeutyczne, wystarczy że dodasz dwie krople Twojego ulubionego olejku eterycznego np. olejku jałowcowego, pomarańczowego lub cynamonowego.
Domowe peelingi stosuj na umytą, mokrą skórę, wmasowuj przez 5-10 minut i zmyj ciepłą wodą. Skóra stanie się gładka i nabierze zdrowszego kolorytu. Po wytarciu ręcznikiem nie musisz już nakładać żadnych balsamów ani kremów, oliwa z oliwek z peelingu nawilży i natłuści skórę. Nie stosuj tych naturalnych kosmetyków na skórę twarzy, są przeznaczone tylko do peelingu ciała.
Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz