Opuncja na nadwagę

Opuncja na nadwagę fot sxc.hu

Opuncja na nadwagę

Wyniki badań francuskich naukowców, opublikowane na łamach Phytotherapy Research, wskazują, że wyciąg z opuncji in. Nopal, która jest rodzajem kaktusa jadalnego, dzięki właściwościom diuretycznym wpływa korzystnie na redukcję wagi. Wyniki badań francuskich naukowców, opublikowane na łamach Phytotherapy Research, wskazują, że wyciąg z opuncji in. Nopal, która jest rodzajem kaktusa jadalnego, dzięki właściwościom diuretycznym wpływa korzystnie na redukcję wagi.

Jak podkreślają badacze mimo, że opuncja wykazuje właściwości moczopędne nie pozbawia organizmu cennych minerałów. Dodatkowo wykazano, że ekstrakt z kaktusa ma działanie antyoksydacyjne. Korzystny wpływ opuncji na redukcję wagi przy zachowaniu równowagi mineralnej organizmu potwierdziły zarówno badania na szczurach jak i badania kliniczne na ludziach prowadzone w instytucie ETAP (Ethologie Appliquée, Centre de Recherche en Pharmacologie) i BioSerae.

Na antyoksydacyjne właściwości opuncji wskazują również wyniki prac badawczych prowadzonych przez włoskich naukowców z University of Palermo. Zdaniem badaczy Nopal, dzięki bogactwu polifenoli, znacząco redukuje stres oksydacyjny w organizmie i przywraca stan równowagi oksydacyjnej.

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz