Olejki eteryczne – pogromcy komarów

Olejki eteryczne – pogromcy komarów

Komary szczególnie nie lubią niektórych olejków eterycznych, dlatego gdy zaczynają atakować warto zapatrzyć się w kilka olejków, które na dobre je odstraszą.

Godne polecenia są olejki: miętowy, cytronelowy icytrynowy.

Możemy je np. rozpylić w postaci mgiełki. W tym celu mieszamy kilka kropli olejku eterycznego z wodą i wlewamy do butelki z atomizerem. Mgiełkę rozpylamy na dywany, tapicerkę mebli, firany i zasłony.

Możemy także kilka kropli rozprowadzić w olejku lub balsamie do ciała i zaaplikować bezpośrednio na skórę. Dobrze jest także wzmocnić efekt poprzez rozprowadzenie olejku za pomocą kominka do aromaterapii. W tym celu wlewamy do górnej części kominka wodę, wkraplamy odrobinę olejku i zapalamy w nim świeczkę. Przyjemny zapach zostanie szybko rozprzestrzeniony po całym pomieszczeniu.

Olejki eteryczne to naturalny sposób na komary. Wspaniale pachną, dezynfekują powietrze i działają aromaterapeutyczne.

Olejki eteryczne kupisz w Talia24.pl

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: ,

Dodaj komentarz