Olejek imbirowy
Olejek imbirowy wpływa korzystnie na stan ciała i ducha. Jego stosowanie jest polecane szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, gdy częściej doskwierają nam infekcje. Imbir znany jest z właściwości przeciwzapalnych, antyseptycznych i rozgrzewających. Olejek imbirowy to także naturalny antydepresant, który skutecznie rozprawi się z jesienną chandrą i przygnębieniem.
Zastosowanie olejku imbirowego
Olejek eteryczny pozyskiwany z kłącza imbiru wspomaga zwalczanie infekcji górnych dróg oddechowych, dlatego jego stosowanie jest wskazane w stanach osłabienia fizycznego oraz w przypadku grypy i przeziębienia.
Olejek imbirowy działa przeciwzapalnie i rozgrzewająco na układ mięśniowy i ruchowy. Masaże z zastosowaniem olejku imbirowego (w połączeniu z olejkiem bazowym) poprawiają krążenie krwi i łagodzą ból dlatego polecane są w przypadku zmęczenia fizycznego, schorzeń o podłożu reumatycznym, zakwasów i bólu mięśni oraz stawów.
Olejek imbirowy rozgrzewa, rozjaśnia umysł i wzmacnia. Rozładowuje napięcia wewnętrzne, leczy urazy psychiczne szczególnie wtedy, gdy nie możemy się otworzyć i pozbyć uczucia chłodu. Na mężczyzn ma działanie afrodyzujące i zwiększające potencję. Kilka kropli imbiru dodanych do olejku do masażu może zdziałać cuda u obojga partnerów. „Aromaterapia leksykon roślin leczniczych – Marion Romer”
Imbir skutecznie zapobiega mdłościom, stąd w przypadku choroby lokomocyjnej w trakcie podróży warto mieć przy sobie chusteczkę nasączoną olejkiem imbirowym.
Substancje lotne zawarte w kłączu imbiru pobudzają również zmysły. Olejek imbirowy rozładowuje napięcia wewnętrzne i wykazuje właściwości afrodyzjakalne.
Łączenie olejku imbirowego z innymi olejkami eterycznymi
Olejek z imbiru możemy z powodzeniem mieszać z olejkami eterycznymi pozyskiwanymi z cytrusów, jak również z olejkiem goździkowym, cynamonowym, kardamonowym i sandałowym.
Przeciwwskazania do stosowania olejku imbirowego
Mimo, że olejek imbirowy zapobiega mdłościom, jego stosowanie nie jest wskazane dla kobiet w ciąży. Olejku z kłącza imbiru nie powinno używać się także w przypadku osób cierpiących na nadciśnienie, niemowląt i małych dzieci. Stosując olejek imbirowy na skórę należy pamiętać o jego rozcieńczeniu w roślinnym oleju bazowym (np. słonecznikowym, migdałowym lub w oliwie z oliwek).
Patrycja Bydlińska
Autor: Patrycja Bydlińska
Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata. Patrycja Bydlińska na google+
- WWW |
- Więcej postów(885)
Dodaj komentarz