Olejek grejpfrutowy

Olejek grejpfrutowy fot. fotolia.com

Olejek grejpfrutowy

Orzeźwiający zapach olejku grejpfrutowego dodaje energii i łagodzi objawy stresu, natomiast stosowany w formie kąpieli i masażu z powodzeniem wspomaga kuracje antycellulitowe.

Skład olejku grejpfrutowego

Olejek grejpfrutowy otrzymywany jest na drodze tłoczenia skórek owoców grejpfruta (Citrus paradisi), a w jego składzie wyróżnić można między innymi flawonoidy, geraniol, limonen i kadinen. Olejek ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe. Działa oczyszczająco i tonizująco, normalizuje produkcję sebum oraz proces rogowacenia, a także łagodzi stany zapalne. Wykazuje działanie antyoksydacyjne i odtruwające.

Zastosowanie olejku grejpfrutowego

Olejek grejpfrutowy zmniejsza napięcie nerwowe, poprawia nastrój i działa przeciwdepresyjnie. Masaże i kąpiele z dodatkiem olejku zalecane są jako środek wspomagający walkę z cellulitem i otyłością. Działają również rozgrzewająco, poprawiają krążenie krwi, łagodzą bóle głowy, bóle mięśniowe i nerwobóle. Kosmetyki wzbogacone olejkiem zwężają rozszerzone pory, wygładzają skórę, odświeżają i zmniejszają stany zapalne (również trądzik). Olejek zalecany jest przy opryszczce i przetłuszczających się włosach.

Olejek eteryczny z grejpfruta jest składnikiem licznych olejków do masażu. Wspomaga ukrwienie i pobudza układ limfatyczny. Sportowcy, aby unikać kontuzji, rozgrzewają mięśnie masażem. Olejek grejpfrutowy nadaje się tutaj znakomicie dzięki poprawiającym ukrwienie właściwościom. Jako środek pielęgnujący skórę grejpfrut pomaga uniknąć rozstępów podczas ciąży, ujędrnia i zapobiega skórce pomarańczowej. Jest on jednak skuteczny jako środek zapobiegawczy i nie pozwala cofnąć powstałych już zmian. Aromaterapia leksykon roślin leczniczych – Marion Romer”

Masaże z olejkiem grejpfrutowym

3-5 kropli olejku rozcieńczamy w łyżce olejku bazowego – oliwy z oliwek, olejku z pestek winogron czy olejku ze słodkich migdałów.

Kąpiele z olejkiem grejpfrutowym

Do wody dodajemy 3-5 kropli olejku zmieszanego z łyżką miodu lub mleka.

Kominek aromaterapeutyczny

3-5 kropli olejku dodajemy do kominka z wodą.

Wzbogacanie kosmetyków

Olejkiem grejpfrutowym można wzmocnić działanie toników i kremów do cery tłustej i trądzikowej, balsamów antycellulitowych i szamponów do włosów przetłuszczających się. 3-5 kropli olejku dodajemy na każde 10 ml kosmetyku.

Bezpieczeństwo stosowania

Nie można nakładać olejku na skórę w postaci nierozcieńczonej. Olejku nie należy stosować przed ekspozycją na słońce – zwiększa wrażliwość skóry, co może prowadzić do podrażnień, a nawet oparzenia.

Naturalny olejek eteryczny grejpfrutowy kupisz w drogerii Talia24.pl

Małgorzata Przybyłowicz


TAGI:

Dodaj komentarz