Odmładzanie twarzy, szyi i dekoltu

Patrycja Bydlińska

Odmładzanie twarzy, szyi i dekoltu

Jakość naszej skóry pogarsza się wraz z upływem czasu. Nasze nawyki, zwyczaje, geny, a nawet pogoda są czynnikami wpływającymi na stan naszej skóry.

Zarówno peelingi medyczne, mikrodermabrazja jak i mezoterapia naturalnie odmłodzą Twoją skórę, i sprawą, że będziesz wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz. Wszystkie te procedury z powodzeniem można zastosować na wymienione okolice twarzy, szyi i dekoltu, a także dłoni.

Wskazania do zabiegów odmładzania twarzy, szyi i dekoltu

Przed nami wiosna, a skóra szyi i dekoltu nie zawsze nam się podoba. Często widać tu spadek jędrności i elastyczności. Drobne linie widoczne na dekolcie rano stają się coraz wyraźniejsze i nie chcą ustępować nawet po użyciu bardzo dobrych kosmetyków.

Pod wpływem słońca skóra dodatkowo ulega przesuszeniu. Nie warto czekać aby się o tym przekonać. Już wcześniej trzeba zadbać o kondycję naszej skóry. Najszybsze i najbardziej spektakularne efekty dają zabiegi mezoterapii, z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, szczególnie wyższego stężenia wzbogaconego o glicerol (np. preparat Princess Rich).

Jak wygląda zabieg odmładzania twarzy, szyi i dekoltu?

Zabieg polega na licznych, drobnych nakłuciach skóry w okolicy poddawanej zabiegowi z pozostawieniem w niej niewielkiej ilości użytego preparatu. W zależności od stopnia zaawansowania zmian skórnych (nasilenia procesów starzenia skóry) dobieramy zarówno rodzaj preparatu jaki i częstotliwość zabiegów.

Pulsacyjny masażer twarzy

Efekty są bardzo dobre. Niejednokrotnie udaje się nie tylko zatrzymać czas, ale wręcz przywrócić skórze wygląd z lat młodzieńczych. Zabieg należy powtórzyć  3-6 razy w odstępach 2-3tyg, a następnie wykonywać zabiegi podtrzymujące co 1-2 miesiące.

Zabiegi można wykonywać także  jednorazowo jako zabiegi profilaktyczne nawet u młodych osób, szczególnie jeżeli często korzystają z kąpieli słonecznych lub solarium. Wówczas  można wykonać 1 zabieg co 3-4 miesiące.

Zabiegi z kwasem hialuronowym można stosować naprzemiennie z mezoterapią z użyciem koktajli witaminowych czy innych substancji znajdujących zastosowanie w mezoterapii lub z innymi zabiegami estetycznymi (np. wypełniacze, peelingi, mikrodermabrazja).

Efekty zabiegu odmładzania twarzy, szyi i dekoltu

Kwas hialuronowy posiada właściwości wiązania i zatrzymywania wody w skórze, pobudzając dodatkowo jego endogenną syntezę. Dzięki temu doskonale nadaje się do rewitalizacji, czyli poprawy jakości skóry. Następuje poprawa jej nawilżenia, napięcia, drobne zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra nabiera zdrowego, świeżego i promiennego wyglądu.

Pacjentki chętnie korzystają z opisanych zabiegów ponieważ dzięki nim odzyskują młodszy i promienny wygląd. Stosujemy je nie tylko na twarz, szyję, dekolt, dłonie ale także na ramiona oraz inne okolice ciała, gdzie widać spadek jędrności i elastyczności skóry.

Potrzeba poprawy swojego wyglądu jest naturalną potrzebą każdego człowieka
Nie zapominajmy więc o pielęgnacji naszej skóry i to nie tylko o twarzy, ale także szyi i dekolcie, a z radością będzie można nosić ubrania, które odsłaniają piękną i rozświetloną skórę.


Wiktor Wezgraj

Autor: Wiktor Wezgraj

Specjalista medycyny estetycznej. Skończył Akademię Medyczną w Lublinie w 2002 r. oraz podyplomowe studia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w 2012 r. uzyskując dyplom specjalisty medycyny estetycznej. Posiada liczne kursy i szkolenia ukończone w renomowanych ośrodkach medycyny estetycznej w całej Polsce. Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach, kongresach i sympozjach poświęconych najnowszym odkryciom medycyny estetycznej oraz medycyny przeciwstarzeniowej.

logo_juvemedGabinet medycyny estetycznej Juvemed
tel. 602496665
20-468 Lublin ul. Kruczkowskiego 14
email: mail: wwezgraj@gmail.com
www.juvemed.pl

TAGI: , ,

Dodaj komentarz