Nowe metody wzmacniania oraz walki z wypadaniem włosów

Nowe metody wzmacniania oraz walki z wypadaniem włosów

Nowe metody wzmacniania oraz walki z wypadaniem włosów

Obecny styl życia, a w nim przewlekły stres i nieracjonalne odżywianie, u wielu z nas prowadzą do osłabienia włosów, nadmiernego wypadania jak również zmiany struktury włosa. Wiele osób skarży się na cienkie, słabe, matowe, łamliwe jak również w nadmiarze wypadające włosy. W związku z tym współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna wychodzą na przeciw tym problemom, zwracając się z ofertą  do osób potrzebujących wzmocnić oraz poprawić kondycję swoich włosów.

Gabinety trychologiczne, kosmetologiczne, medycyny estetycznej oferują różnorodne metody wzmacniania włosów, oparte na zastosowaniu  skoncentrowanych dermokosmetyków, wszelakich urządzeń jak również masażu.

Terapia laserowa Led Hair Laser

Niskoenergetyczny laser biostymulujący emitujący światło o długości fali 640 nm. Światło lasera stymuluje komórki mieszków włosowych oraz cebulek włosów. Prowadzi do regeneracji pustych mieszków włosowych, a tym samym do produkcji nowych włosów. Pobudza krążenie w skórze głowy, stymuluje również wchłanianie substancji odżywczych z krwi do macierzy włosa, wzmacniając włosy.

Regularne stosowanie terapii laserowej led hair laser prowadzi do zatrzymania wypadania włosów, poprawy struktury oraz zwiększenia gęstości włosów. Zabiegi laserowe polecane są szczególnie we wszystkich przypadkach nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia.

Mezoterapia igłowa w walce z wypadaniem włosów

Mezoterapia igłowa polega na dostarczaniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą mikroiniekcji (nakłuć). Do skóry wstrzykiwane są witaminy, minerały oraz wyciągi roślinne mające na celu powstrzymanie wypadania włosów, pobudzenie włosów do wzrostu oraz  poprawienie kondycji włosa.Polecana jest w przypadku wypadania włosów, łysienia, łamliwości i suchości włosów.

Elektroporacja (Mezoterapia bezigłowa) wzmacniająca włosy

Metoda eletroporacji wykorzystuje zjawisko oddziaływania pola elektrycznego na błony komórkowe. Podczas zabiegu mezoterapii bezigłowej w błonie lipidowej komórek naskórka tworzą się nietrwałe pory, tworzące kanały przepuszczające substancje aktywne w głąb skóry właściwej.

Dzięki temu dostarczamy substancji wzmacniających włos takich jak witaminy, minerały, aminokwasy w głąb skóry bez stosowania bolesnej iniekcji. Zabieg ten jest polecany we wszystkich rodzajach łysienia, wypadania włosów, łamliwości oraz suchości włosów.

Zabieg Oxybrazji przeciw wypadaniu włosów

Podczas zabiegu oxybrazji strumień soli fizjologicznej i powietrza, aplikowany pod wysokim ciśnieniem usuwa zrogowaciałe komórki warstwy rogowej naskórka, przygotowując skórę do przyjęcia substancji aktywnych. Następnie na oczyszczoną skórę, za pomocą strumienia pod wysokim ciśnieniem aplikowane są  ampułki wzmacniające, które pod wpływem ciśnienia penetrują w głąb skóry.

Podczas zabiegu pobudzane jest również krążenie w skórze głowy co prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia cebulek. Zabieg polecany jest w przypadku wypadania włosów, w profilaktyce łysienia, w przypadku słabych, łamliwych włosów oraz przy problemach skóry głowy takich jak łupież i łojotok.

Zabiegi wzmacniające włosy  z zastosowaniem nawilżacza ultradźwiękowego

Nawilżacz ultradźwiękowy emituje mgłę wodną, która powstaje przez rozbicie cząsteczek wody pod wpływem ultradźwięków. Mikroskopijne cząsteczki mgły mają zdolność penetrowania w głąb struktury  włosa oraz naskórka, wspomagając wchłanianie zastosowanych do zabiegu kosmetyków regenerujących i wzmacniających włos.

Podczas zabiegu wytwarzany jest również ozon, który dezynfekuje skórę. Zabieg polecany jest dla osób mających problem ze zniszczonymi, łamliwymi włosami, w przypadku wypadania włosów, w profilaktyce łysienia oraz w problemach z łupieżem.

Zabiegi wzmacniające włosy z zastosowaniem prądów d’Arsonvala

Prądy d’Arsonvala to prądy o wysokiej częstotliwości w granicach 300 do 500 kHz. Działanie biologiczne prądów polega przede wszystkim na powierzchownym podgrzaniu tkanek. Podczas zabiegu następuje rozszerzenie naczyń  krwionośnych  w skórze, a zatem lepsze odżywienie skóry, mieszków włosowych oraz cebulek włosów. W czasie wykonywania zabiegu wytwarza się ozon, działający bakteriobójczo. Zabieg z zastosowaniem prądów d’Arsonvala jest polecany w przypadku wypadania włosów, łysienia, łojotoku i łupieżu.

Prądy Galwaniczne w walce z wypadaniem włosów

Prądy galwaniczne to prądy stałe, które podczas przepływu powodują przekrwienie skóry oraz wzmożoną przemianę materii w skórze. Prądy galwaniczne same w sobie są mocnym stymulatorem biologicznym . Znajdują one również zastosowanie w elektroforezie, czyli zabiegu wprowadzania do skóry jonów leku np. jonów cynku.

Wykorzystywane są głównie przy problemach łysienia i wypadania włosów. Zabieg galwanizacji w okolicy skóry głowy jest wykonywany z należytą ostrożnością oraz z zastosowaniem małych dawek prądu.

Zabieg Koloroterapii przeciw wypadaniu włosów

Zabieg polega na wykorzystaniu lampy emitującej kolorowe widma światła, które mają działanie bioenergetyczne. Koloroterapia jest wykorzystywana zarówno przy problemach z wypadaniem włosów i łysieniem, jak i przy problemach ze skórą głowy m.in.:

  • Kolor niebieski – wykorzystywany w terapii łojotoku i łuszczycy,
  • Kolor fioletowy- ma zastosowanie w takich przypadkach jak: łupież, łysienie,
  • Kolor czerwony – stosowany przy skórze suchej, słabo ukrwionej.

Przy problemie wypadania włosów stosuje się zarówno kolor czerwony, pomarańczowy, żółty jak i zielony.

Olejek Stymulujący Wzrost Włosów

Zabiegi wzmacniające włosy z zastosowaniem Dermokosmetyków/Kosmeceutyków

Kosmetyki z wysokim stężeniem substancji aktywnych, takich jak: witaminy, minerały, proteiny, wyciągi roślinne indywidualnie dobrane do potrzeb skóry na podstawie badania mikroskopem komputerowym (mikrokamerą) w 200-krotnym powiększeniu.

Kosmeceutyki znajdują zastosowanie w takich przypadkach jak: wypadanie włosów, łysienie, łupież, łojotok, sucha skóra głowy, zniszczone włosy.

O wszystkie wyżej wymienione metody należy pytać w gabinetach trychologicznych (gabinetach specjalizujących się w pielęgnacji skóry głowy), gabinetach medycyny estetycznej, gabinetach kosmetologicznych. Metody te mogą być stosowane odrębnie, mogą być również ze sobą łączone. Gwarancją efektywności wyżej wymienionych metod jest przede wszystkim indywidualnie dobrana kuracja oraz systematyczne wykonywanie zabiegów.


Edyta Pawluś

Autor: Edyta Pawluś

Biolog, kosmetolog, pedagog, certyfikowany trycholog. Absolwentka kierunku Biologia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz kierunku Kosmetologia w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia. Specjalista w zakresie profesjonalnej pielęgnacji owłosionej skóry głowy. Posiada liczne certyfikaty z dziedziny trychologii oraz kosmetologii. Od 2 lat prowadzi własny gabinet trychologiczny.
Centrum Zdrowego Włosa oferuje pomoc w zakresie : wypadania włosów, łysienia, łupieżu, łojotoku, suchej skóry głowy i włosów.

czw1Centrum Zdrowego Włosa Przychodnia Hormon - Med
ul. Mazowiecka 25
30 -019 Kraków
tel. 12 6330915
tel. kom 509 505 166
info@centrumzdrowegowlosa.pl
www.centrumzdrowegowlosa.pl

TAGI: , ,

1 comment

Dodaj komentarz