Nawilżanie włosów podczas upalnych dni

Nawilżanie włosów podczas upalnych dni

Nawilżanie włosów podczas upalnych dni

Na lato zawsze czekamy z utęsknieniem. Po mroźnej zimie i orzeźwiającej wiośnie jesteśmy gotowi na nadejście prawdziwie słonecznych, upalnych dni. I choć nasze ciało uwielbia gorące promienie słońca, to dla naszych włosów jest to prawdziwa udręka. Nie ulega bowiem najmniejszej wątpliwości, że wysokie temperatury, suche powietrze i promieniowanie UV bardzo niszczą nasze włosy. Jeśli nie dbamy o nie w odpowiedni sposób, stają się one suche, łamliwe, matowe.

Nawilżanie włosów jest bardzo ważne o każdej porze roku, jednakże w lecie ma to decydujący wpływ na kondycję naszych kosmyków. Nie zapominajmy, że ta pora roku obfituje w promienie słoneczne, na które wystawione są nasze włosy nierzadko przez kilka godzin dziennie. Koncentrując się na ich systematycznym nawilżaniu możemy być pewni, że po lecie nasze kosmyki będą wciąż w dobrej formie i nie będą wówczas wymagały natychmiastowej regeneracji.

Przesuszone słońcem włosy bardzo trudno jest odbudować, ponieważ promieniowanie UV wnika w ich struktury niszcząc je i tym samym sprawiając, że nasze włosy stają się szorstkie w dotyku, matowe, suche. Dbając o ich prawidłowe nawilżanie pozwalamy im przetrwać tę ciężką dla nich porę roku i przynosimy ulgę podczas upalnych dni.

Nawilżanie włosów podczas upalnych dni

Chroń włosy przed słońcem

Nawilżanie włosów jest niezwykle istotne w lecie, jednakże nie przyniesie ono oczekiwanych rezultatów, jeśli wciąż będziesz wystawiać własne kosmyki na niszczące działanie promieni słonecznych. Ważne zatem jest to, abyś w czasie gorących, słonecznych dni zadbała o ich ochronę i zabezpieczyła je przed wnikaniem promieniowania UV w ich struktury.

Zacznij stosować kosmetyki pielęgnacyjne, które zawierają filtry UV. Niech to będą szampony i odżywki, które pozostawiają na włosach filtry chroniące je przed promieniami słonecznymi. W ten sposób sprawisz, że ich struktura nie będzie niszczona, a włosy nie będą wytracały swojego naturalnego barwnika melaniny. Zakładając na głowę kapelusz, chustkę czy czapkę sprawisz, że zarówno Twoja głowa, jak i włosy nie będą wystawione bezpośrednio na działanie słońca. Niewątpliwie przyniesie im to ulgę, a Ty sama przekonasz się, że okrycie głowy chroni Twoje kosmyki.

Często w lecie zażywamy nie tylko kąpieli słonecznych, ale także i wodnych na basenach i różnego rodzaju kąpieliskach. Włosy suszone na słońcu po takich kąpielach są jeszcze bardziej przesuszone i zniszczone, ponieważ zawarta w wodzie sól, a w wodzie basenowej chlor, przyczyniają się do niszczenia ich struktury. Dodatkowo mokre włosy z większym natężeniem przyciągają promienie słoneczne, a to z kolei sprawia, że stają się one suche i matowe.

Jak nawilżać włosy latem?

Po pierwsze zadbaj o odpowiednie kosmetyki do ich codziennej pielęgnacji. Szampon i odżywkę zamień na te z właściwościami nawilżającymi. W drogeriach i hurtowniach fryzjerskich znajdziesz całe serie kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów zniszczonych promieniami słońca.

Będą one działały najlepiej na przesuszone i matowe włosy. Oprócz szamponu i odżywki zaopatrz się również w maseczki nawilżające, które powinnaś nakładać na włosy 1-2 razy w tygodniu. Po rozprowadzeniu ich na całej długości włosów potrzymaj je co najmniej 20-30 minut, aby wszystkie odżywcze i nawilżające składniki miały czas wniknąć w struktury włosa.

Zanim nie odbudujesz struktury włosa postaraj się nie używać suszarki do włosów, lokówki, ani prostownicy. Ostatnią rzeczą, jakiej teraz potrzebują Twoje włosy są wysokie temperatury i suche, gorące powietrze. Jeśli będziesz musiała skorzystać z suszarki, to ustaw strumień powietrza na chłodny.

Pod wpływem wysokich temperatur i gorącego powietrza łuski włosów otwierają się, a wówczas włosy tracą swoją wilgoć, stają się suche i matowe. Dobrze jest również podciąć końcówki włosów. Przeważnie włosy przesuszone i zniszczone słońcem mają końce rozdwojone, a to właśnie tędy ucieka z nich wilgoć.

Zatem udaj się do fryzjera na podcięcie końcówek, co przyniesie im niewątpliwą ulgę. Będąc tam możesz również zapytać o kuracje nawilżające na włosy zniszczone letnimi upałami. To także poprawi ich kondycję. Jeśli nie jesteś przekonana o nawilżających właściwościach stosowanych na włosy kosmetyków, powinnaś spróbować naturalnych kuracji.

Nawilżające działanie na włosy mają awokado, oliwa z oliwek i cytryna. Postaraj się dobrze wmasować je w skórę głowy i na całych włosach. Odżywcze składniki powinny pomóc w regeneracji kosmyków.

Podczas upalnych dni również świetnie sprawdzają się olejki i mgiełki nawilżające na włosy. Doskonale wiemy, że gorące dni trwają kilkanaście godzin, dlatego też rozpocznij aplikację rano, a w ciągu całego dnia możesz ją ponawiać, jeśli zauważysz, że kosmetyk zniknął z włosów. Suche powietrze i wysokie temperatury sprawiają, że nawet te bardzo tłuste kosmetyki szybko wyparowują z powierzchni włosa.

Nawilżanie włosów

Na czas letnich upałów odradzamy robienia chemicznych zabiegów na włosach, jak ondulacja czy farbowanie. Tym bardziej nie polecamy tego, jeśli Twoje kosmyki są zniszczone słońcem, przesuszone.

Na takich włosach nie zawsze można uzyskać oczekiwany efekt, a z całą pewnością można sprawić, że ich kondycja będzie jeszcze gorsza. Jeśli zatem nie musisz, to staraj się nie farbować włosów w lecie. Decydując się jednak na zmianę koloru zadbaj o dobre nawilżenie włosów po zabiegu i odpowiednią ich pielęgnację.


Agnieszka Obstawska

Autor: Agnieszka Obstawska

Stylista fryzur, specjalista trycholog Współpracę z Kliniką Handsome Men rozpoczęła w 2008 roku. Jak twierdzi „była to jedna z lepszych decyzji w jej karierze artystycznej, która umożliwia nieustanny rozwój zawodowy”. Pogłębia swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez profesjonalną, fryzjerską firmę Goldwell.

Klinika Handsome Men Ul. Jaśminowa 25
43-300 Bielsko-Biała
Tel. (33) 811 24 69
info@handsomemen.pl
Oddział
Ul. Naddnieprzańska 26
04-205 Warszawa
Tel. (22) 4 688 688
www.handsomemen.pl

TAGI: , ,

Dodaj komentarz