Naturalna maść na zmęczone i opuchnięte stopy

Naturalna maść na zmęczone i opuchnięte stopy

Naturalna maść na zmęczone i opuchnięte stopy

Problem zmęczonych i opuchniętych stóp dotyczy wielu kobiet. Która z nas nie doświadczyła bólu nóg po ciężkim dniu, długich zakupach lub spacerze?  Praca w pozycji stojącej, źle dobrane obuwie, siedzący tryb życia… to tylko kilka przyczyn tej dolegliwości. Niestety jest wiele czynników powodujących zmęczenie i opuchliznę stóp. Częstym powodem, takiego stanu mogą być również zaburzenia układu krążenia.

Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym problemem jest maść na spuchnięte i zmęczone stopy – naturalny kosmetyk z dodatkiem olejków eterycznych.

Składniki maści na zmęczone i opuchnięte stopy:

Sposób przyrządzenia maści na zmęczone i opuchnięte stopy:

Do jednej łyżeczki masła shea (karité) dodaj 5 kropli olejku eterycznego kamforowego lub jałowcowego. Całość dokładnie wymieszaj.

Codziennie przed snem nacieraj stopy naturalną maścią, następnie załóż bawełniane skarpetki tak, aby krem nie poplamił pościeli i jednocześnie miał możliwość wchłonięcia się.

Jałowiec jest źródłem siły, gdy chcemy się uwolnić od natrętnych i negatywnych myśli, wzmacnia w momentach osłabienia wewnętrznego.Aromaterapia – leksykon roślin leczniczych” Marion Romer

Działanie maści na zmęczone i opuchnięte stopy:

Maść przynosi ulgę i ukojenie, zmniejsza obrzęk oraz opuchliznę nóg. Działa jak kompres na obolałe stopy.

Justyna Krzycka


TAGI:

Dodaj komentarz