Nasturcja w ogrodzie

nasturcja

Nasturcja w ogrodzie

Wczesną wiosną wysiałam mnóstwo nasion nasturcji. W moim ogrodzie znalazły się zarówno odmiany karłowe jak i pnące tej bardzo dekoracyjnej i zarazem prostej w uprawie rośliny. Młode pędy powoli zaczynają wić się po płocie, a cudowne, jaskrawo-pomarańczowe, duże kwiaty zdobią świeżo założone rabaty.

nasturcja

Uprawa nasturcji

Nasturcja jest bardzo prosta w uprawie. Nie ma zbyt dużych wymagań co do gleby, czy stanowiska. Rośnie dobrze zarówno w półcieniu jak i w pełnym słońcu. Nasiona wysiewamy w kwietniu lub maju wprost do gruntu. Roślina szybko kiełkuje (nie znosi pikowania). Nie wymaga nawożenia. Kwitnie od czerwca do jesieni. Odmiany pnące doskonale nadają się do obsadzania ogrodzeń i altan, a karłowe na obwódki rabat. Można ją z powodzeniem uprawiać również w pojemniku na balkonie lub tarasie. Poleca się wysiewanie nasturcji w pobliżu krzewów i drzew owocowych. Kwiaty wabią mszyce, które dzięki temu nie żerują na roślinach uprawnych.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz