Najmodniejsze kapelusze na sezon jesień/zima 2011/2012

Modne kapelusze

Najmodniejsze kapelusze na sezon jesień/zima 2011/2012

Jeśli chcemy być na bieżąco z najnowszymi trendami w naszej garderobie nie może zabraknąć kapelusza. W tym sezonie króluje szyk i elegancja, dlatego kapelusze to zdecydowanie jedne z najmodniejszych dodatków.

Tego stylowego i jednocześnie praktycznego motywu nie zabrakło na pokazach mody największych projektantów. Kapelusze pojawiły się w najnowszych kolekcjach  m.in. Gucci, Tommy Hilfiger, Marc by Marc Jacobs, Pucci, Dolce&Gabbana i Ralph Lauren.

Najmodniejsze kapelusze na sezon jesień/zima 2011/2012

Na zdjęciu: kapelusze HATHAT www.HatHat.pl

Dominującymi kolorami jesiennych i zimowych kolekcji kapeluszy są brązy, oliwkowa zieleń, grafit oraz bordo. Powraca moda na nakrycia głowy w stylu lat 20-tych i 60-tych.

Wybiegi mody zostały zdominowane przez kapelusze typu fedora, czyli nakrycia głowy w męskim stylu, z niewielkim rondem i  z wklęsłą fałdą wzdłuż główki. To absolutny HIT sezonu!

Tego typu nakrycia głowy znamy m.in. z filmów z Indiana Jones’em i The Blues Brothers. Z upodobania do kapelusza typu fedora słynął także Michael Jackson.

Projektanci lansują stylizacje kapelusza typu fedora w zestawieniu z klasycznym trenczem, futrem lub futrzaną etolą i eleganckimi wiązanymi pod szyją bluzkami.

Nadal modne są również niezwykle eleganckie i efektowne kapelusze z dużym, okrągłym rondem. Wylansowane przez gwiazdę francuskiego kina lat 60-tych, Brigitte Bardot, znów święcą triumfy w świecie trendów. Projektanci w tym sezonie stawiają na stylizację, w której zestawiamy tego typu kapelusz z peleryną, która jest również must have tej jesieni i zimy.

Modnym trendem są także eleganckie kapelusze z ozdobnym piórkiem w stylu lat 40-tych. Takie luksusowe nakrycia głowy pojawiły się w jesiennej kolekcji Gucci:

Zobacz nasze stylizacje z kapeluszami na sezon jesień/zima 2011/2012

Stylizacja z kapeluszem nawiązująca do bardzo modnych tej jesieni trendów lat 70-tych:

Stylizacje z kapeluszem

Zestaw z kapeluszem w stylu casual:

Stylizacje z kapeluszem

Kapelusz w czarno-białej, eleganckiej stylizacji:

Stylizacje z kapeluszem

Kapelusz w stylizacji w bardzo modnym w tym sezonie kolorze starego złota:

Stylizacje z kapeluszem

Uroczy, mały kapelusik w stylizacji glamour:

Stylizacje z kapeluszem

Kapelusz z szerokim rondem w stylizacji z klasyczną sukienką i futrzana kamizelką:

Stylizacja z kapeluszem

Kapelusz z szerokim rondem w stylizacji na weekend:

Stylizacja z kapeluszem

Patrycja Bydlińska


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI:

Dodaj komentarz