Mydła Marsylskie

Mydła Marsylskie

Mydła Marsylskie

Tradycyjne i naturalne mydła marsylskie

Kosmetyki naturalne zdobywają coraz większe grono odbiorców na całym świecie. Wiele osób zaczęło rezygnować z chemicznych dodatków i stawia na naturalne komponenty. Ten trend dotarł nawet do działów z mydłem. Zaraz obok stosowanych przez babcie mydeł szarych, znajdują się mydła marsylskie. Przywędrowały one z południa Francji, a do ich zwolenników należał sam Ludwik XIV.

Mydło marsylskie nie zawiera chemicznych dodatków, sztucznych zapachów, produktów zwierzęcych. Jest to produkt w 100% naturalny, co sprawia, że przyciąga on uwagę wielu kobiet na całym świecie.

Działanie mydeł marsylskich

Mydła marsylskie dzięki temu, że są całkowicie naturalne wywierają bardzo pozytywny wpływ na skórę. Stosowanie mydła marsylskiego nie powoduje przesuszenia skóry oraz jej podrażnienia. Dzięki temu jest to idealny produkt dla alergików oraz niemowląt. Można je stosować bez względu na wiek czy rodzaj skóry. Mydło marsylskie sprawdza się u każdej osoby, delikatnie oczyszcza i koi podrażnienia. Produkt nie uczula.

Zapachy mydeł marsylskich

Zastosowanie mydła marsylskiego w codziennej higienie i pielęgnacji

Mydło marsylskie można stosować tak samo jak każde inne mydło. Kąpiel z udziałem tego produktu skutkuje piękną, gładką i nawilżoną skórą. Często osoby korzystające z mydła marsylskiego podczas kąpieli nie potrzebują balsamu. Tak delikatne mydło może być stosowane w pielęgnacji i higienie miejsc intymnych, podczas kąpieli niemowląt i małych dzieci. Zalecane jest dla alergików, posiadaczy skóry atopowej i skłonnej do podrażnień. Mydłem marsylskim można również myć twarz, co powoduje zniknięcie niedoskonałości, zaskórników i wyrównanie kolorytu cery. Dermatologowie często polecają mydła marsylskie osobom cierpiącym na trądzik i różnego rodzaju grzybice. Jest to spowodowane bakteriobójczym i przeciwgrzybicznym działaniem mydła.

Mydło marsylskie – bezcenne w każdym domu

Naturalne mydła marsylskie mogą być stosowane nie tylko podczas mycia czy kąpieli. Rodzice małych dzieci i alergicy powinni szczególną uwagę przywiązywać do stosowanych środków piorących. Proszki i płyny do płukania tkanin często wywołują podrażnienia, wysypki i uczucie pieczenia. Mydło marsylskie może również służyć do prania. Pranie tkanin z użyciem mydła marsylskiego wyklucza podrażnienia, a dodatkowo sprzyja wywabianiu trudnych plam z tkanin. Mydło jest delikatne zarówno dla skóry, jak i dla włókien, z którego wykonano ubranie.

Zapachy mydeł marsylskich

Ludwik XIV stosował mydła marsylskie z dodatkiem olejku palmowego oraz oliwy z oliwek. Tradycyjne mydła marsylskie były wzbogacane właśnie tymi olejkami. Sprawiało to, że mydło zyskiwało nowe właściwości. Nawilżało, koiło podrażnienia i wygładzało skórę. Do dziś oliwę z oliwek i olej palmowy uznaje się za najlepsze sposoby na nawilżenie i ukojenie skóry. Z biegiem czasu zachowano tradycyjne receptury i sposoby wyrobu mydła marsylskiego. Jednak współczesny rynek pokazał producentom sposób na zadowolenie jeszcze większej rzeszy klientów. Dziś można przebierać w zapachach mydeł. Często spotykane są kostki w kolorze delikatnego fioletu, kuszące subtelnym zapachem pochodzących z Prowansji kwiatów lawendy. Olejek lawendowy zawarty w mydle również doskonale działa na skórę, ciało i umysł. Kąpiel z zastosowaniem takiego mydełka koi zarówno ciało i jak i zmysły. Poza lawendą w ofercie sklepów oferujących mydła marsylskie można znaleźć całą gamę innych, ciekawych zapachów. Do tworzenia nowych, aromatycznych kompozycji wykorzystywane są ekstrakty z przypraw, kwiatów, drzew czy ziół.

Alicja Olewnik


Dodaj komentarz