„ Muzyka z Filmów” – nowa płyta Daniela Blooma

„ Muzyka z Filmów” - nowa płyta Daniela Blooma

„ Muzyka z Filmów” – nowa płyta Daniela Blooma

16 grudnia trafi do sklepów niecodzienne, trzypłytowe wydawnictwo Daniela Blooma, autora muzyki filmowej, nominowanego do miedzy innymi Fryderyków i Orłów. Pierwsza płyta to kompilacja muzyki Blooma na której znajdują się między innymi utwory z filmów Wszystko Co Kocham, Tulipany, Mrok a także wiele dotychczas niepublikowanych kompozycji.

Wśród wokalistów usłyszymy min. Tomka Makowieckiego, Anię Dąbrowską. Na fortepianie gościnnie Leszka Możdżera.

Na pozostałych 2 płytach znajduje się muzyka z wcześniejszych dokonań Daniela Blooma i jego formacji Physical Love, współtworzonej z Jackiem Borcuchem i Jackiem Drzycimskim „Głosem”.

Po niezwykle udanych ścieżkach dźwiękowych do filmów Tulipany, Wszystko Co Kocham, Mrok czy legendarnego Kallafiorra Daniel Bloom wydaje płytę będącą podsumowaniem pewnego etapu swojej twórczości. Potrójny album pt. „Muzyka z Filmów” ukaże się 16 grudnia w labelu Creative Music i będzie można zakupić go w sklepach Empik, Saturn, Madia Markt i innych sklepach muzycznych na terenie całego kraju.

Tracklista: CD 1: Muzyka z Filmów
01. Bardzo lubię opowiadania o miłości – feat. Ania Dąbrowska
02. Jeszcze raz Part III
03. Capri Man
04. Grosz
05. Mrok
06. Wszystko co kocham
07. Me on the highway
08. Ten czas Part II
09. Halama
10. Kiedy muszę wybierać
11. Ten Czas Intro
12. Ten Czas
13. Na moich oczach i z moich oczu
14. Teraz to jest teraz part II
15. Może

Informacje:
Artysta: Daniel Bloom
Tytuł: Muzyka z Filmów 3CD albym
Dostępność: Empik, Media Markt, Saturn,
Cena: 45.49 zł

Daniel Bloom Biografia / Filmografia

Muzyczny anarchista, specjalista od nastroju. Kompozytor, wokalista, multiinstrumentalista. Autor nagradzanej ścieżki dźwiękowej do filmu „Tulipany”, filmów „Wszystko Co Kocham”, „Kallafiorr”, „Mrok”. Obecnie pracuje nad muzyką do kolejnego obrazu Jacka Borcucha pt. ”Chwile Nieulotne”. Muzyczna przeszłość Blooma to wycieczka po najróżniejszych brzmieniach. Zaczynał na perkusji w zespole punkowym, realizował dźwięk dla Teatru Polskiego Radia, grał na klawiszach, założył dwa zespoły, komponował muzykę filmową i reklamową. Korzystając z doświadczeń pracy w najlepszych muzycznych studiach założył własne – Two Minutes Elsie Studio. Wszechstronność i naturalna zdolność do robienia po prostu dobrej muzyki ułatwiła Bloomowi sukces w każdym z tych projektów. Z wykształcenia i zamiłowania jest archeologiem. W czasie studiów wraz z kolegami kopał w ziemi w poszukiwaniu skarbów przeszłości. Dziś zajmuje się archeologią muzyczną, a jego zainteresowania nie dotyczą czasów aż tak odległych. Przekopuje się przez najróżniejsze style lat 70. i 80., by w nowej aranżacji przypomnieć widzowi dawne muzyczne perełki. Fascynują go dawne instrumenty, stąd w utworach Blooma często usłyszeć można zarówno organy Hammonda, instrumenty klasyczne, jak i stare syntezatory analogowe. Swój styl określa jako elektroniczny Freestyle, w którym mieszają się i przeplatają elementy jazzu z elektro – kiczowatymi brzmieniami sprzed dwudziestu lat. – I nie jest to wcale zabawa różnymi stylistykami. – tłumaczy Bloom – Taka muzyka po prostu mi odpowiada. Przygodę z filmem zaczął w 1999 roku od obrazu „Kalafiorr‟, do którego skomponował muzykę i w którym zagrał jedną z ról. Od razu zdobył uznanie – ścieżka dźwiękowa została nominowana do nagrody Fryderyka. Cztery lata później do współpracy nad ścieżką dźwiękową do „Tulipanów‟ zaprosił Leszka Możdżera. Zaowocowało to świetną płytą i prestiżową nominacją do polskiej nagrody filmowej Orzeł.

‘Kompozytor skomponował trafiającą w umysł ścieżkę dźwiękową, jedną z tych, które żyją w pamięci zdecydowanie dłużej niż sam film (…).Dla mnie jest to muzyka bardzo wysokiej klasy, której sekret kryje się w zadziwiającej prostocie i harmonii. Każdy z utworów pobudza wyobraźnię i odsyła gdzieś daleko stąd. Jest to płyta muzycznie świeża, i nawet po wielokrotnym jej słuchaniu wciąż chętnie do niej wracam.’ – pisał w recenzji płyty Adam Krysiński.

Bloom to przedłużenie mojej wyobraźni w krainie dźwięków – powiedział reżyser „Tulipanów‟ Jacek Borcuch. Dla autora muzyki filmowej trudno o lepszy komplement.

W sierpniu 2007 roku Daniel Bloom, współpracując z muzykami takimi jak Steve Schoyder (Tangerine Dream) i Józef Skrzek (SBB), nagrał nowy, wyjątkowy album w Yellowstone (USA). Daniel Bloom jest także producentem ostatniego albumu Tomasza Makowieckiego.

W roku 2008 przygotowywał również muzykę do spektaklu muzycznego o Serge Gainsbourg, wystawionego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Daniel Bloom Filmografia

{Filmy fabularne i telewizyjne}
2009 „Ciacho” reż. P. Vega
2009 „Wszystko, co kocham” reż. J. Borcuch
2006 „Mrok“ reż. J. Borcuch
2004 “Tulipany” reż. J. Borcuch
1999 “Kallafiorr“ reż. J. Borcuch

{Nagrody filmowe}
2004 „Tulipany” nominacja do Orłów w kategorii: najlepszy kompozytor
2000 „Cauliflower“ (“Kallafiorr“) nominacja do Fryderyka


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz