Moje styczniowe SPA

zimowe spa

Moje styczniowe SPA

Tradycyjne, styczeń każdego roku upływa u mnie pod hasłem „trochę czasu dla siebie”. Staram się wdrożyć w życie noworoczne postanowienia i zadbać o ciało oraz ducha. Gdy tylko mam chwilkę spędzam czas na świeżym powietrzu. Spaceruję i podziwiam malowane mrozem, zimowe pejzaże. Aktywność fizyczna na łonie natury wpływa korzystnie na nasz wygląd. Organizm staje się lepiej dotleniony, cera zaróżowiona, a cienie i worki pod oczami zredukowane. Obcowanie z przyrodą oddziałuje również naszą psychikę. Łapiemy odpowiedni dystans do codziennych spraw i psychiczną równowagę. Lepiej radzimy sobie ze stresem i bardziej akceptujemy samych siebie. Wsłuchujemy się w swoje potrzeby, kontemplujemy i rozmyślamy… Zimowe spacery oddziałują również korzystnie na odporność organizmu. Dzięki nim jesteśmy zdrowsi, piękniejsi i bardziej szczęśliwi – same plusy 🙂

zimowy spacer

zimowy spacer

Oprócz regularnych spacerów warto również już teraz rozpocząć zmagania z cellulitem, który w zimowe miesiące z uporem gromadził się na naszych udach, pośladkach oraz brzuchu. Pomarańczowej skórki pozbędziemy się dzięki codziennemu masażowi podczas kąpieli sizalową gąbką. To jeden z moich ulubionych sposobów na ujędrnianie ciała. Masaż gąbką nie zajmuje dużo czasu i możemy go wykonywać podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Taki rytuał pobudza krążenie i złuszcza martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona, bardziej odżywiona, sprężysta i napięta. Masaż skutecznie wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i redukcję cellulitu.

sizalowa gąbka do masażu

W moim domowym SPA nie mogłabym się obyć bez zapachowych świeczek i nastrojowych lampionów. Zimowe wieczory umila mi ciepły aromat wanilii. Duża, zapachowa świeca w szkle wystarcza na wiele dni.

Waniliowa świeca zapachowa

Nie mogło zabraknąć również szklanych lampionów, które dodają wnętrzu niesamowitego uroku.

szklany lampion

Jestem ciekawa jakie są Wasze pomysły na zimowe SPA w domu. Jak radzicie sobie z tą mroźną aurą?


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz