Modelki w rozmarze XXL

Modelki w rozmarze XXL

Modelki w rozmarze XXL

Kobiece piękno nie zależy od rozmiaru. Potwierdzają to fotografie pięknych kobiet w dużych rozmiarach wykonane w ramach projektu Big Beautiful Women. Wyjątkowe zdjęcia są efektem kilkudziesięciu artystycznych sesji zdjęciowych, zorganizowanych na terenie całego kraju, z udziałem uznanych fotografików. Będzie je można oglądać na wystawie, która rusza w Warszawie już 27 października.

Big Beautiful Women to pierwsza ogólnopolska inicjatywa, realizowana przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Społecznego i Wyrównania Szans Sokrates, której celem jest pokazanie że – wbrew utartym stereotypom – kobiety w rozmiarze XXL mogą być piękne, ambitne, pełne pasji i marzeń.

Chcemy udowodnić, że mimo dużego rozmiaru można się spełniać zawodowo, znaleźć miłość życia, realizować swoje pasje, a co najważniejsze – po prostu być szczęśliwym – mówi Urszula Lola, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu Big Beautiful Women.

Wystawa najlepszych 50 zdjęć modelek size plus, stanowiąca finał tej edycji projektu, została zrealizowana w niezwykłych aranżacjach przez uznanych fotografików, stylistów, wizażystów  i fryzjerów.

Oto kilka fotografii:

Modelka Agnieszka Landa Fot. Nikodem Szymanski

Modelka Gosia Janek Fot. Alicja Reczek

Same bohaterki sesji zdjęciowych przyznają, że udział w projekcie odmienił ich życie. Pokazujemy metamorfozy kobiet, które przez swoją nadwagę są na początku trochę bojaźliwe i niepewne swoich atutów, a następnie przeobrażą się w pełne uroku i piękna kobiety. Co ważne, przemiany te dokonują się nie tylko na ciele, ale i w duszy – komentuje Urszula Lola.

Modelka Ewa Wojda Fot. Agata Lapinska

Wystawę będzie można oglądać w Wyższej Szkole Artystycznej przy ul. Żelaznej w dniach 27 października – 9 listopada. Zaplanowane jest także tournée po największych miastach w Polsce.

Modelka Monika Czapla_Fot. Wozaczynscy

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej programu www.bbwprojekt.pl i fanpage’u na Facebooku BigBeautifulWomenProjekt.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz