Maska ujędrniająca antycellulitowa

Maska ujędrniająca antycellulitowa

Maska ujędrniająca antycellulitowa

Cellulit to odwieczny problem wielu kobiet. Posiadają go zarówno kobiety dojrzałe jak i nastolatki, szczupłe oraz z nadwagą. Nie ma zasady na powstawanie tego defektu. Do występowania niechcianego gościa przyczyniają się na pewno takie czynniki jak zła dieta oraz bark odpowiednich ćwiczeń.

Skórka pomarańczowa to źle rozmieszczona tkanka tłuszczowa pod powierzchnią skóry, która pojawia się w postaci dysproporcji, nierównych wzgórków i wgłębień na poszczególnych partiach ciała, szczególnie na udach i pośladkach. Skóra jest nierówna, pofałdowana i mało jędrna. Walka z cellulitem jest bardzo trudna, jednak jest kilka metod, dzięki którym uporasz się z tym kłopotem.

Oprócz stosowania odpowiedniej diety i ćwiczeń możesz stosować również różne wynalazki kosmetyczne, najlepiej jednak zaufać kosmetykom naturalnym, które nie zawierają chemicznych składników oraz które możesz zrobić sama bez inwazyjnych zabiegów w salonie kosmetycznym.

Masz problem z cellulitem? Mamy ciekawy sposób jak z nim walczyć!

Ujędrniająca maska antycellulitowa to naturalna mieszanka dowolnie dobranego oleju roślinnego oraz odpowiednich olejków eterycznych dzięki, którym skóra stanie się jędrniejsza, bardziej sprężysta, a kłopotliwy cellulit stopniowo będzie redukowany.

Olejek pomarańczowy przyspiesza regenerację skóry i chroni ją przed wysuszaniem. W preparatach do masażu ma działanie ujędrniające, wzmacnia tkankę łączną i zapobiega pomarańczowej skórce. Aromaterapia – leksykon roślin leczniczych” Marion Romer

Składniki maski ujędrniającej antycellulitowej:

Sposób przyrządzenia maski ujędrniającej antycellulitowej:

Do szklanej lub plastikowej miseczki wlej 3-4 łyżki stołowe oliwy z oliwek lub oleju kokosowego, 5 kropli olejku eterycznego grejpfrutowego i 5 kropli olejku eterycznego pomarańczowego. Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki.

Po przygotowaniu maski wmasuj ją dokładnie w wybrane partie ciała ( nogi, uda, pośladki, brzuch), następnie owiń je folią spożywczą, tak zwanym stretchem. Pozostaw miksturę na skórze na około 30-60 minut.

Dla uzyskania lepszych efektów przykryj się grubym kocem, tak aby ciało rozgrzało się. Po upływie wyznaczonego czasu zdejmij folię oraz umyj się w letniej lub chłodnej wodzie (ale nie zimnej). Po zakończeniu zabiegu wetrzyj w skórę krem antycellulitowy.

Olejek grejpfrutowy

Działanie maski ujędrniającej antycellulitowej:

Maseczka stopniowo rozbija cellulit, ujędrnia ciało i sprawia, że staje się ono gładkie i elastyczne. Kurację możesz powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Justyna Krzycka


TAGI: ,

Dodaj komentarz