Maseczka przeciwtrądzikowa

Maseczka przeciwtrądzikowa

Maseczka przeciwtrądzikowa

Trądzik jest powszechnie występującym schorzeniem skóry u wielu osób. Jedni z nas mają z nim mniejszy, inni większy kłopot. Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym znajdziemy szeroką gamę produktów mających na celu walkę z tym problemem, jednak wiele z nich zawiera składniki chemiczne, które zamiast pomóc mogą tylko zaszkodzić. Przedstawiamy ciekawy, w 100% naturalny sposób jak walczyć z trądzikiem za pomocą kosmetyków naturalnych.

Połączenie specjalnie dobranych olejków eterycznych z olejem kokosowym i jogurtem naturalnym, pozwala uzyskać naturalną maseczkę przeciwtrądzikową, którą w bardzo prosty sposób możesz przyrządzić sama w domu.

Składniki potrzebne do przygotowania maseczki przeciwtrądzikowej

Sposób przygotowania maseczki przeciwtrądzikowej

Do 2 łyżek jogurtu naturalnego dodaj 1 łyżkę oleju kokosowego, 5 kropli olejku z drzewa herbacianego i 2 krople olejku cytrynowego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszaj i nałóż na oczyszczoną, umytą twarz. Po 20 minutach zmyj maseczkę ciepłą, a następnie zimną wodą.

Działanie maseczki przeciwtrądzikowej

Dzięki specjalnej kompozycji olejków eterycznych Twoja skóra zostanie oczyszczona i odżywiona. Maseczka ma działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. Skutecznie wspomoże walkę z trądzikiem i niedoskonałościami skóry. Tak przygotowaną maseczkę możesz stosować 2 razy w tygodniu.

 

Justyna Krzycka


TAGI: ,

Dodaj komentarz