Masaż świecą

Masaż świecą

Masaż świecą

Masaż świecą – relaks dla wymagających

Współczesne gabinety kosmetyczne oferują całą gamę zabiegów relaksacyjnych i upiększających. Pośród nich masaż świecą to jeden z popularniejszych pozycji wybieranych przez klientów. Ta forma masażu zjednuje sobie zwolenników dlatego, że podczas zabiegu można poddać się całkowitemu odprężeniu i przy okazji zadbać o nawilżenie i odżywienie swojego ciała.

Podczas masażu świecą atmosfera w gabinecie staje się intymna, ciepła i przyjemna. Tlące się światło świec oddziałuje na zmysły, mieszanka aromatów pieści nozdrza, a dłonie kosmetyczki sprawiają, że mięśnie stają się całkowicie rozluźnione i zrelaksowane.

Masaż świecą to połączenie aromaterapii, masażu relaksacyjnego, często również koloroterapii.

Dzięki swoim właściwościom, staje się ulubioną formą masażu wybieraną przez kobiety na całym świecie.

Masaż świecą

Świece do masażu www.talia24.pl

Ceremonia masażu świecą w gabinecie kosmetycznym

Wiele gabinetów oferujących masaże i różnego rodzaju zabiegi upiększające w swojej ofercie posiadają również masaż świecą. Cena takiego zabiegu zależna jest od salonu, stawki za jeden zabieg wahają się w granicach 100 – 200 złotych.

Podczas  zabiegu kosmetyczka często gasi i zapala świecę, dzięki czemu olejki są wciąż ciepłe, co sprawia, że skóra staje się jeszcze bardziej zrelaksowana i odprężona. Aby drogocenne olejki wnikały w głąb skóry, kosmetyczka wykonuje masaż. Masaż ma właściwości relaksacyjne, ale również pobudzające. Częste stosowanie masażu może mieć pozytywny wpływ na kurację odchudzającą czy antycellulitową.

Świece do masażu

Kosmetyczki do masażu świecą używają specjalnych świec, stworzonych właśnie w celu użycia ich do tej ceremonii. Od świec dostępnych w normalnych sklepach, różnią się one tym, że składają się  wyłącznie z naturalnych substancji. Świece kosmetyczne składają się tylko z olejków eterycznych i naturalnych, które nie zawierają produktów ropopochodnych. Właśnie tym świece kosmetyczne różnią się od klasycznych świec, które można postawić na parapecie czy zapalić w zimowy wieczór. Świece dostępne w supermarketach zawierają substancje chemiczne, barwniki, sztuczne substancje zapachowe i substancje ropopochodne. Taka mieszanka nie nadaje się do stosowania w masażu, ponieważ może wywołać alergie, poparzyć skórę lub ją wyraźnie podrażnić. Świece kosmetyczne podczas palenia przekształcają się w olejki zapachowe, dostosowane do gustu klienta.

W sklepach kosmetycznych można dostać świece do masażu o różnych zapachach. Producenci prześcigają się w tworzeniu kompozycji zapachowych, które podbijają serca setek zadowolonych klientek. Można przebierać w zapachach relaksujących, pobudzających, świeżych, tajemniczych czy egzotycznych. Częstymi zapachami bazowymi są bergamotka, białe piżmo czy energetyzująca guarana. Producenci nie zapominają o odbiorcach płci męskiej. Na rynku pojawiają się coraz częściej mieszanki z nutką bambusa, przypraw, czy aromatycznej kawy, które idealnie nadają się do stosowania u mężczyzn.

Masaż świecą we własnej sypialni

Świece do masażu można zakupić w ogólnodostępnych sklepach i drogeriach. Dzięki temu, masaż świecą można wykonać samemu, w zaciszu własnej sypialni. Może być to doskonały sposób na romantyczny wieczór we dwoje, poprzedzony smaczną kolacją i dopełniony delikatną muzyką. Relaksować można się we dwójkę, samemu lub z koleżankami podczas weekendu. Świeca w zależności od swojej wielkości, wystarcza nawet na 10 zabiegów, ceny takich kosmetyków są adekwatne do ich wydajności.

Zalety masażu świecą

Masaż świecą to relaks i upiększenie. Poza niezapomnianą atmosferą, pięknymi zapachami i odprężeniem, można zyskać nawilżenie i ujędrnienie skóry. Prawidłowo wykonany masaż pozwala mięśniom się rozluźnić, a skórze napiąć. Poprzez pobudzanie naczyń krwionośnych skóra staje się bardziej napięta oraz jędrna. Olejki eteryczne wnikając w głąb skóry nawilżają i odżywiają. Masaż świecą to doskonała propozycja dla osób mających suchą skórę, cierpiących na rozstępy, stosujących diety i pragnących pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Alicja Olewnik


Dodaj komentarz