Lipoliza iniekcyjna – nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna - nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna – nowoczesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Chęć posiadania smukłej sylwetki to marzenie wielu kobiet. Walka z „ tłuszczykiem” czasami trwa wiele lat i mimo stosowania diet, ćwiczeń fizycznych nie przynosi oczekiwanego efektu.

Zadowolenie i uśmiech przynoszą wtedy bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej wykonywane w naszych gabinetach. Lipoliza modeluje sylwetkę przez pozbycie nadmiernej, zbędnej tkanki tłuszczowej.

Redukcję tkanki tłuszczowej, bez konieczności przeprowadzenia operacji można wykonać przy pomocy zabiegu lipolizy iniekcyjnej, która jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej.

Lipolizę iniekcyjną nazywaną  inaczej adipocytozą stosuje się do usuwania zbędnego tłuszczu z podbródka, bioder, brzucha, ramion, okolic kolan. Zabieg jest skuteczny przy niewielkich obszarach tłuszczu. Najlepsze efekty przynosi u osób szczupłych, które tylko w niektórych miejscach mają nieco za dużo tkanki tłuszczowej. Seria zabiegów zmniejsza obwód bioder, brzucha, czy ud o kilka centymetrów, czyli ok o jeden rozmiar mniej.

Lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest dla kobiet i mężczyzn, którzy bezoperacyjnie chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to alternatywa liposukcji.

Głównymi składnikami preparatu stosowanego w zabiegu jest fosfatydylocholina połączona z kwasem deoksycholowym, które łącznie podane w tkankę tłuszczową powodują rozerwanie komórek tłuszczowych (adipocytów)

Lipoliza jest procesem rozkładu trójglicerydów w tkance tłuszczowej, co prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, które uwalniane do krwiobiegu wychwytywane są przez większość tkanek. Powstały glicerol jest wchłaniany w wątrobie, a wolne kwasy tłuszczowe stają się dostępnym źródłem energii dla innych tkanek.

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu w wybrane części ciała fosfatydylocholiny.  Fosfatydycholinę uzyskuje się z ziaren soi. Do tej pory soja była stosowana do leczenia m.in. zatorów tłuszczowych i zaburzeń lipidowych.

Substancja ta podawana w formie zastrzyku do tkanki tłuszczowej powoduje rozpuszczenie błony komórek tłuszczowych. Tłuszcz staje się płynny i zostaje usunięty z organizmu przez układ limfatyczny.

Pierwszym lekarzem na świecie, który rozpoczął stosowanie tej metody medycyny estetycznej  był dr Patricka Rittes z Brazylii. Dr Rittes podawała pacjentom fosfatydycholinę w okolice powiek dolnych, przez co doprowadzała do zniknięcia poduszeczek tłuszczowych tych powiek.

Przed zabiegiem  przeprowadza się wywiad, podczas którego omawia się przebyte i aktualne choroby.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża i karmienie piersią
  • cukrzyca
  • infekcja skóry w miejscu podania
  • stwardnienie rozsiane
  • choroby immunologiczne np. toczeń
  • niewydolność nerek

Jeżeli nie występują przeciwwskazania do wykonania zabiegu, to miejsca zaplanowane zabiegiem zaznacza się specjalnym flamastrem. Na te okolice nakłada się maść znieczulającą. Dzięki temu, a także zastosowaniu cienkich igieł ze specjalnym aplikatorem, zabieg nie jest zbyt bolesny.

Bezpośrednio po lipolizie iniekcyjnej, w miejscu podania preparatu pojawia się lekkie zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia, takie objawy mogą się utrzymać przez ok 2 godziny. Czasem występuje również świąd, uczucie ucisku i dyskomfortu oraz drobne siniaki. Po zabiegu można powrócić do pełnej aktywności.

W celu uzyskania lepszych efektów lipolizę iniekcyjną należy powtórzyć co 2-3 tygodnie. Najczęściej wykonuje się 2 zabiegi. Efekt pojawia się stopniowo w ciągu miesiąca. Najlepsze rezultaty są widoczne po 2 tygodniach od drugiego zabiegu.

Efekt jest trwały, ponieważ część komórek tłuszczowych zostaje zniszczona i wydalona z organizmu. Natomiast przy odchudzania komórki tylko zmniejszają swoje rozmiary. Nie ma ryzyka obwisłej skóry, bo tłuszcz jest wydalany stopniowo.


Artur Sandelewski

Autor: Artur Sandelewski

Lekarz medycyny estetycznej Dr n. Med Artur Sandelewski specjalista chirurgii ogólnej. Dr A.Sandelewski ukończył wydział lekarski Śląskiej Akademii Medycznej w 1989 roku. Następnie przez 15 lat pracował na oddziale chirurgii ogólnej zdobywając tytuł specjalisty chirurgii ogólnej. Od 8 lat dr A. Sandelewski aktywnie interesuje się medycyną estetyczną. Potwierdzeniem tego faktu jest uzyskany tytuł lekarza medycyny estetycznej nadany przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Obecnie główne zainteresowanie dr A.Sandelewskiego skupia się na chirurgii odtwórczej włosów- transplantacji włosów. W 2012 został członkiem International Society of Hair Restoration Surgery ( ISHRS). Kompetencja, zaagnażowanie, zdowolenie pacjentów pozwalają na dalsze realizowanie zamierzonego rozwoju.

esteurodaEsteuroda Gabinet medycyny estetycznej ESTEURODA | Klinika transplanatacji włosów SAN-MED HAIR TRANSPLANT
Gabinet medycyny estetycznej ESTEURODA | Klinika transplanatacji włosów SAN-MED HAIR TRANSPLANT
www.esteuroda.pl | www.przeszczepwlosow.org.pl
tel. + 48 600-758-663
e-mail: info@esteuroda.pl | info@przeszczepwlosow.org.pllogoscan

TAGI: ,

Dodaj komentarz