Latarenka z dyni

Latarenka z dyni

Latarenka z dyni

Coraz chłodniejsze wieczory i poranki to pierwsze zwiastuny nadchodzącej jesieni. W sklepach i na targach pojawiły się już kurki, kabaczki i dynie. To świetna okazja do przygotowania ozdób, które ocieplą wnętrze naszego domu w chłodne, jesienne i zimowe wieczory.

Latarenka z dyni

Latarenka z dyni

Dyniowa latarenka pachnąca cynamonem

Latarenka z dyni prezentuje się niezwykle efektownie. Wprowadza w pozytywny nastrój nie tylko dzięki migoczącemu światłu zapalonej wewnątrz świeczki, ale także uwalniającemu się z jej środka ciepłemu aromatowi cynamonu.

Co będzie nam potrzebne:

  • niewielkich rozmiarów dynia,
  • nieduży nóż,
  • łyżka,
  • świeczka typu tea-light,
  • olejek eteryczny cynamonowy.

Sposób wykonania latarenki z dyni

Wykonanie latarenki z dyni wbrew pozorom nie jest trudne. W spodzie dyni ostrożnie wycinamy nożem niewielki otwór, tak by nie uszkodzić wieczka. Z wnętrza warzywa usuwamy łyżką pestki.

Latarenka z dyni

Latarenka z dyni

W skorupie wydrążamy okrągłe otwory. Może nam do tego posłużyć przyrząd do usuwania ogryzków z jabłek lub lejek do wina. Wnętrze dyni skraplamy naturalnym olejkiem cynamonowym. Na wieku powstałym z wycinania otworu w dyni kładziemy zapaloną świeczkę typu tea-light i nakładamy na nią dyniowy lampion. Ciepło zapalonej świecy sprawi, że z nagrzanych ścianek dyni będzie wydobywał się przyjemny aromat uwalniającego się olejku cynamonowego.

Latarenka z dyni

Latarenka z dyni

Latarenka z dyni

 


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

TAGI: , ,

1 comment

Dodaj komentarz