Laserowe odmładzanie skóry

Laserowe odmładzanie skóry

Laserowe odmładzanie skóry

Jesienne porządki, czyli dobroczynne lasery

Jesień to najlepszy czas na „posprzątanie” swojego ciała po lecie. W tym czasie możesz zdecydować się na bardziej inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, do których należy laserowe odmładzanie skóry.

Skóra, która jest przesuszona, zrogowaciała, pokryta przebarwieniami i zmarszczkami potrzebuje silnej regeneracji. Aby ją jej zapewnić warto zdecydować na laseroterapię w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej.  Idealnym terminem na rozpoczęcie serii zabiegów jest początek jesieni, kiedy promieniowanie słoneczne nie jest już tak silne jak latem, a skóra poddana laseroterapii będzie miała czas na spokojne gojenie.

Proces regeneracji w przypadku stosowania laserów polega na tym, że najpierw coś uszkadzają, po to, by potem móc to odbudować. Skóra po takim zabiegu jest mocno podrażniona dlatego tak ważne jest, abyś miała odpowiednie warunki do rekonwalescencji, w tym także odpowiednie warunki atmosferyczne. Unikanie słońca i zabezpieczenie skory przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB zmniejsza ryzyko powstawania przebarwień po wykonanej laseroterapii. Poza tym, żeby skutecznie pozbyć się problemu zazwyczaj potrzebna jest seria kilku zabiegów wykonanych w około miesięcznych odstępach, dlatego leczenie powinnaś rozpocząć już na początku jesieni, na przełomie października i listopada i zdążyć z jego zakończeniem przed kolejną wiosną.

Pulsacyjny masażer twarzy

Odmładzający laser CO2

Jeśli chcesz odmłodzić swoją twarz, poprawić jej strukturę i napięcie, lub pozbyć się zmarszczek oraz zanikowych blizn potrądzikowych najlepiej jeśli zdecydujesz się na serię zabiegów frakcyjnym laserem CO2. Jego działanie polega na „dziurkowaniu” powierzchni skóry, w taki sposób aby nie uszkodzić całej jej powierzchni, a jedynie wytworzyć w niej mikrokolumny uszkodzeń. Laser wysyła wiązkę fal, które docierają w głąb tanek. Tam podgrzewają je i doprowadzają do odparowania (dochodzi do procesu zwanego ablacją). W ten sposób uszkadzane są między innymi włókna kolagenowe, które po szoku termicznym zaczynają się silnie regenerować (uruchamiane są procesy produkcji nowego kolagenu).

Kolagen jest odpowiedzialny za napięcie naszej skóry, jego struktury tworzą jej rusztowanie. Dlatego kiedy po 25 roku życia, z roku na rok zaczynamy tracić około jednego procenta tego ważnego białka, skóra staje się coraz bardziej wiotka i zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki.

Blizny zanikowe to także braki w tkance, dlatego aby się ich pozbyć musimy pobudzić organizm do odbudowy odpowiednich struktur.

Laser frakcyjny CO2 dociera z wiązką światła na głębokość ok. 1,5 milimetra, dlatego skutecznie pobudza fibroblasty do syntezy nowego białka. Dodatkowo laser ablacyjny powoduje efekt złuszczenia, dzięki czemu skóra po zabiegu jest nie tylko bardziej napięta wewnątrz, ale też odświeżona na zewnątrz. Bardzo ważne jest to, że laser frakcyjny tworzy w skórze mikrouszkodzenia, które otoczone są zdrową, nienaruszoną skórką. Dzięki temu skóra po zabiegu szybciej się goi. Złuszczanie i gojenie się trwa kilka dni. W tracie jednego zabiegu działa się na ok. 20-30 procent przeznaczonej do leczenia powierzchni skóry, dlatego między innymi wskazane jest wykonie serii ok. 3 zabiegów. Ponieważ cykl regeneracyjny komórek trwa około miesiąca, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie, natomiast efekty zabiegu w pełni można ocenić po trzech miesiącach.

Likwidujący przebarwienia laser bromkowo-miedziowy

Lasery znakomicie radzą sobie także z usuwaniem przebarwień. Plam pigmentacyjnych możemy się nabawić na skutek zbyt dużej ekspozycji skóry na słońce. Często są wynikiem zaburzeń hormonalnych. Laser przeznaczony do usuwania przebarwień działa poprzez wysłanie wiązki światła o odpowiedniej długości (optymalnie ok.500-532 nm). Energia niesiona przez promień lasera jest pochłaniana przez struktury zawierające melaninę, powoduje ich uszkodzenie, a następnie wydalenie z organizmu. Najlepszym laserem przeznaczonym do usuwania plam pigmentacyjnych dostępnym obecnie na rynku jest laser bromkowo-miedziowy, którego zaletą jest wysyłanie jednocześnie dwóch długości fal. W ten sposób możemy działać bardziej precyzyjnie niż w przypadku tradycyjnych laserów diodowych o jednej długości fali. Do usunięcia przebarwienia często wystarczają jedna lub dwie wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Po wykonanym zabiegu plama pigmentacyjna staje się ciemniejsza, ale to oznaka, że laser zadział prawidłowo.

Wymienione zabiegi to tylko namiastka metod medycyny estetycznej, na które powinnaś decydować się jesienią. To także najlepszy czas, żeby usuwać rozstępy, decydować się na dermabrazję, czy głębokie peelingi chemiczne. W ten sposób za kilka miesięcy nie tylko pozbędziesz się problemu, ale też przygotujesz swoje ciało na powitanie kolejnego lata.


Marek Wasiluk

Autor: Marek Wasiluk

Począwszy od 2008 roku związany jest również z medycyną estetyczną. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kontynuuje studia podyplomowe z medycyny estetycznej prowadzone przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTMEiAA. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Ukończył również studia MBA.

Klinika Zdrowia Triclinium
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13
02-777 Warszawa
www.marekwasiluk.pl

TAGI: ,

1 comment

Dodaj komentarz