Kształty twarzy a charakter i osobowość partnera

Kształty twarzy a charakter i osobowość partnera

Z pewnością wiele kobiet, jak również mężczyzn, niejednokrotnie oddawało się przyjemności wpatrywania w twarz przedstawiciela płci przeciwnej czy po prostu rozmówcy. A to ze względu na urodę i wdzięk, innym razem ze względu na tajemniczość i pociągające rysy czy też podczas rozmowy kwalifikacyjnej, chcąc rozgryźć myślenie rekrutera.

Kształty twarzy a charakter i osobowość partnera

Już w starożytnych Chinach zrodziła się sztuka określania ludzkiego charakteru na podstawie wyglądu oraz mimiki, nazwana fizjonomiką. Fizjonomiką często posługują się psycholodzy, doradcy personalni, wróżbici jak również osoby nie związane z tymi zawodami. Według starożytnych Chińczyków bowiem twarz odsłania wszelkie tajemnice jakie w swojej głębi kryje każdy człowiek. To z niej można rozpoznać historię danej osoby, jej temperament oraz przeznaczenie. Aby dowiedzieć się czegoś o partnerach, zwłaszcza skrytych lub nowo poznanych, warto przeanalizować przede wszystkim kształt twarzy.

Twarz okrągła – właścicielami tego rodzaju twarzy są osoby łatwe we współżyciu, pogodne, lubiące luksus i wygodę. Ludzie o okrągłej twarzy zazwyczaj są dobrymi, a nawet świetnymi kochankami. Stawiają nie tylko na samozadowolenie, ale również, czy może nawet bardziej na zadowolenie i spełnienie swoich partnerów.

Twarz kwadratowa – odzwierciedla kanciastą (kwadrat ma cztery kanty), szorstką, trudną i bardzo silną osobowość. Przeważnie osoby o kwadratowej twarzy mają bardzo duży, ogromny temperament, który ciężko zatemperować. Ludzie o takim kształcie twarzy spełniają się w rolach przywódców. W kontaktach z płcią przeciwną są otwarci, ale też oczekują spełnienia i odnoszenia sukcesów na każdej płaszczyźnie. W sprawach uczuciowych i zawodowych pragną być zdobywcami, odkrywcami. Uwielbiają wierność, ale tylko tę ze strony drugiej połówki. Sami niekoniecznie dotrzymują przyrzeczeń i wierności.

Twarz trójkątna – odzwierciedla wrażliwą naturę, inteligencję i introwertyzm. Osoby o tym kształcie twarzy często są marzycielami i romantykami, ale jednocześnie są sprytne. Bywają często zazdrosne o ukochane osoby, czasami wręcz zazdrość przeradza się w chorą zaborczość. Są subtelnymi, delikatnymi i wrażliwymi kochankami, ale jednocześnie często zapominają drogi do domu, zwłaszcza wieczorem, gdy można „zabłądzić” w ramiona kochanki lub kochanka…

Twarz owalna – charakteryzuje osoby o łagodnym, „opływowym” usposobieniu. Są to dobrzy partnerzy, którzy nie wywołują awantur z niczego, nie szukają dziury w całym. Są inteligentni i zdolni pod względem artystycznym, manualnym. Człowiek o takiej twarzy jest zazwyczaj bardzo czułym kochankiem, godnym pozazdroszczenia…

Twarz prostokątna – odzwierciedla człowieka, który pragnie w życiu osiągać same sukcesy. Tak na polu zawodowym, jak też osobistym. Lubi mieć władzę, toteż jako kochanek będzie dążył do tego, aby jego zdanie było zawsze na wierzchu. Niejednokrotnie będzie próbował udowodnić, że racja leży zawsze po jego stronie. Osoby o takim kształcie twarzy charakteryzują się bardzo silną osobowością, są uparte i ambitne. Trudno wymusić na nich zmianę decyzji, jeszcze trudniej przekonać do czegoś, w co sami nie mają zamiaru uwierzyć.


Autor: Patrycja Bydlińska

Twórczyni lifestylowego i kulinarnego bloga Dailytips.pl. Autorka ponad 1000 artykułów na temat diety, urody i zdrowego stylu użycia. Wielbicielka zwierząt. Współtwórczyni e-magazynu Kakadu. Właścicielka sklepu Talia24.pl z naturalnymi kosmetykami z najdalszych zakątków świata.

Dodaj komentarz