Krótki kurs astrologii

Krótki kurs astrologii

Krótki kurs astrologii

Odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest horoskop?  Słowo to pochodzi od greckiego „horoskopos” i znaczy „wskazujący godzinę”. W rzeczywistości więc, by sporządzić prawdziwy horoskop, należy kalkulacje, z których on wynika, oprzeć na dokładnych danych horoskopowych, tj. nie tylko na podstawie określonej daty, ale także dokładnej godziny.

Ponadto należy znać jeszcze miejsce narodzin właściciela horoskopu. Dopiero wówczas można odtworzyć w postaci kosmogramu przedstawienie wyglądu nieba w chwili narodzin danej osoby lub rozpoczęcia jakiegoś innego wydarzenia. Taki profesjonalny już horoskop, poza dokładną pozycją Słońca, uwzględnia także również inne elementy, takie jak: Księżyc, Merkury, Wenus, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton, Prozerpina; a także mniej znane jak: węzły księżycowe, Chiron, Ceres, Lilith, punkty arabskie, oraz bardzo istotne ascendent i medium coeli. Ta pokaźne już przecież lista i tak nie wyczerpuje wszystkich uwzględnianych elementów, ale w istocie stanowi wystarczającą podstawę do przedstawienia wyczerpującej analizy osobowości właściciela horoskopu. Uwzględnia się położenie w znakach i sektorach (domach) wymienionych elementów i wzajemne odległości kątowe między nimi. Jest też cała masa innych szczegółów, których przytaczanie tutaj mogłoby zaciemnić i tak już złożony obraz.

Ten być może przydługi wywód wydać się może Czytelnikom mało praktyczny, ale jednak takim nie jest. Istotne są płynące z niego wnioski. Przede wszystkim należy rozumieć, że nie należy oceniać astrologii na podstawie tego, jak jest ona przedstawiana w najbardziej popularnej, ale jednocześnie nad wyraz skarlałej formie, tj. tzw. horoskopów gazetowych. By poznać jej rzeczywistą wartość należy udać się do profesjonalnego astrologa. Wówczas można się przekonać o słuszności oczywistych skądinąd prawd, że świat w którym żyjemy jest harmonijny i uporządkowany. Także i życie ludzi nie stanowi od tej prawidłowości wyjątku, co nie znaczy jednak, jakoby mielibyśmy być pozbawieni wolnej woli. Co to, to nie. Jest wręcz przeciwnie. Znajomość astrologii pozwala w bardziej pełnym stopniu z owej wolnej woli korzystać, być bardziej świadomym samego siebie, otaczających nas ludzi i wzajemnych relacji. Astrologia nie sprawia, że świat jest bez reszty przewidywalny.

Horoskop urodzeniowy opisuje czyjeś cechy charakteru, skłonności, predyspozycje, jak też i to, nad czym należy popracować. Sporządzając prognozę astrolog nie wieszczy nieodwołalnej przyszłości, ale opisuje trendy zmian, procesy, jakim życie podlega.

Wszystko w tym świecie dzieje się w sposób cykliczny i astrologia jest właśnie dobrym kluczem, czy może językiem, który owe cykliczne zmiany opisuje i pozwala lepiej się do nich dostosować. W rzeczywistości astrologia nie jest czymś niezwykłym, bo prawa natury są w istocie czymś najbardziej oczywistym, a jedynie ludzka ignorancja prawa te postrzega jako coś niewiarygodnego.

Astrologia, opisując życie, znajduje zastosowanie w różnych jego dziedzinach. W kolejnych publikacjach postaram się po części temat ten przybliżyć. Oczywiście astrologia zawsze pozostanie do pewnego stopnia tajemnicą, ale mam przy tym nadzieję, że przekonacie się Państwo, iż może też być ona czymś naturalnym i praktycznym. Zapraszam do kolejnych publikacji.


Robert Marzewski

Autor: Robert Marzewski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku filozofia oraz filii Rosyjsko-Amerykańskiej Międzynarodowej Akademii „Intercollege” na kierunku astrologia. Astrologią zajmuje się od roku 1993, a własną praktykę rozpoczął z końcem lat 90-tych.

www.robertmarzewski.pl | info@robertmarzewski.pl
tel. +48 602 117 008

Dodaj komentarz