Kriolipoliza – skuteczna i bezinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej

kriolipoliza

Kriolipoliza – skuteczna i bezinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej

W pozbywaniu się zbędnego tłuszczyku po zimie, możemy wybrać co najmniej dwie drogi. Jedna z nich to diety i ćwiczenia, druga – zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z nieinwazyjnych metod pozbywania się tłuszczu jest kriolipoliza. Na czym polega? Czy jest bezpieczna? W jaki sposób przywróci nam idealną sylwetkę? – odpowiada ekspert, dr Marek Wasiluk z warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza wykorzystuje wrażliwość komórek tłuszczowych na zimno. Wykonuje się ją za pomocą specjalnego urządzenia, które mówiąc obrazowo działa jak połączenie odkurzacza z zamrażarką.

Technologia ta może wydawać się skomplikowana, ale w rzeczywistości jest prosta i bezpieczna. Aparat do kriolipolizy zostaje przyłożony do miejsca, z którego chcemy się pozbyć tłuszczu. Następnie zasysa fałd skórny i schładza go za pomocą podłużnej końcówki, czyli tzw. aplikatora zimna. Podczas zabiegu zamrażane komórki tłuszczowe dostają sygnał do obumarcia.

Ile trwa zabieg kriolipolizy?

Jedno przyłożenie urządzenia do ciała trwa ok. 45-60 minut. W czasie wizyty można zastosować ich maksymalnie sześć (dwa na brzuch, dwa na tzw. boczki i po jednym na uda), tak więc w rezultacie jedno spotkanie może trwać kilka godzin.

Dlatego radziłbym uzbroić się w cierpliwość oraz dobrą książkę, laptopa lub mp3. Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, chociaż można poczuć lekkie zimno połączone z odczuciem zasysania skóry.

Dla kogo kriolipoliza?

Na pewno nie jest to zabieg dla osób otyłych, ale posiadających miejscowe namiary tkanki tłuszczowej. Polecałbym kriolipolizę szczególnie kobietom, które pragną pozbyć się oponek i boczków. Bardzo dobrym wyjściem jest łączenie zabiegów.

Dwa lub trzy skojarzone zabiegi dają lepszy. Można łączyć kriolipolizę z endermologią lub zabiegami kawitacji ultradźwiękowej. Warto także udać się na konsultację do dietetyka.

Kiedy widać efekty?

Zamrożone komórki tłuszczowe ulegają obumarciu, są eliminowane i wydalane z organizmu stopniowo, przez co rezultaty kriolipolizy nie są widoczne od razu. Ostateczny efekt jest natomiast znaczący, ponieważ redukujemy tkankę tłuszczową od 20 do 30%. Kolejny zabieg na tę samą okolicę można powtórzyć dopiero po 3 miesiącach.


Marek Wasiluk

Autor: Marek Wasiluk

Począwszy od 2008 roku związany jest również z medycyną estetyczną. Ukończył studia podyplomowe z medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie kontynuuje studia podyplomowe z medycyny estetycznej prowadzone przez Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTMEiAA. Poza tym jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Brał udział w opracowywaniu przez Towarzystwo programu certyfikacji lekarzy medycyny estetycznej. Ukończył również studia MBA.

Klinika Zdrowia Triclinium
Al. Komisji Edukacji Narodowej 47 lokal 13
02-777 Warszawa
www.marekwasiluk.pl

TAGI: , ,

Dodaj komentarz